JAK PRZEKRZYWIĆ DNO I POMÓC DZIECKU W RAZIE KATARU, PRZEZIĘBIENIU, ULEWANIU I REFLUKSIE?

jak przekrzywić dno Memoli

Często zdarza się, że dziecko ma zatkany nos i przez to ciężko mu oddychać. Możemy mu pomóc, korzystając z Memoli. Wystarczy podnieść środkowy pas i sprawić, że kołyska będzie wisiała ,,krzywo”  – podłoże z jednej strony jest podniesione do góry. Dziecko ułożone w ten sposób ma możliwość lepszego oddychania.

W ten sposób sprawiamy, że kołyska wisi ,,krzywo”  – podłoże z jednej strony jest podniesione do góry. Dziecko ułożone w ten sposób ma możliwość lepszego oddychania. To rozwiązanie przydaje się również w przypadkach nadmiernego ulewania i kolek czy też refluksu niemowlęcego.

Dzieci zaraz po urodzeniu mają bardzo niedojrzały układ pokarmowy. Żołądek  na tym etapie życia znajduje się bardzo wysoko oraz nie ma rozwiniętych odpowiednich mechanizmów. To sprawia, że pokarm podchodzi dziecku do gardła, przez co jest bardzo niespokojne i płaczliwe. Regulacja Memoli za pomocą pasów pozwala tak podnieść jeden brzeg kołyski, jak sytuacja tego wymaga. Dla niektórych dzieci będzie to więcej, dla niektórych mniej. Ta możliwość stanowi alternatywę dla specjalnych poduszek typu klin.

jak pomóc dziecku przy katarze, czy refluksie

Podniesienie jednej strony możemy stosować również w przypadku dzieci, które mają trudności w przyjmowaniu pozycji na brzuszku lub borykają się z obniżonym napięciem mięśniowym. Podnosząc z jednej strony podłoże, ułatwiamy maleństwu leżenie w pozycji na brzuszku. Wraz z upływającym czasem i nabieraną wprawą, warto stopniować trudność i pomału obniżać burtę do poziomu. … Jak podnieść burtę? >>