Pytania i porady

Witaj w dziale Pytań i Porad, gdzie dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o instalacji, użytkowaniu i unikalnych właściwościach kołyski Memola. Tutaj otrzymasz przydatne wskazówki, jak zoptymalizować korzystanie z Twojej Memoli. Ponadto znajdziesz tu pomocne porady i triki, aby poprawić doświadczenie użytkowania dla Ciebie i Twojego dziecka. Działy: Montaż i użytkowanie/ Porady i wskazówki/ Właściwości Memoli.

Właściwości Memoli

Kołyska jest przystosowana do maksymalnego obciążenia do 9 kg. Wiek: od 0 do około 4-8 miesięcy – do momentu, kiedy dziecko zaczyna siadać. Wysokość bocznych ścianek: 37 cm.

Bujany kosz jest przystosowany do maksymalnego obciążenia do 25-30 kg. Wiek: od 6 miesięcy do około 3 lat. Wysokość bocznych ścianek: 63 cm.

Huśtawka jest przystosowana do obciążenia do 50 kg. Wiek: od 3 do około 12 lat. Wymiary siedziska – średnica wewnętrzna 75 cm.

Zasłona kołyski Memola jest kluczowa, aby chronić noworodki przed nadmiernymi bodźcami. W pierwszych miesiącach życia niemowlęta potrzebują spokojnego otoczenia.

Zasłona pomaga ochronić dziecko przed nadmiernymi bodźcami z otoczenia, takimi jak światło, dźwięki i dotyk, promując tym samym kojącą atmosferę dla niemowlęcia.

Okrągły kształt kołyski Memola pomaga zapobiegać asymetrii ułożeniowej, umożliwiając wygodne kładzenie dziecka w różnych pozycjach i różnych stron. To wspomaga równomierny rozwój mięśniowy i zapobiega deformacjom główki spowodowanym przez np. ciągłe leżenie na jednym boku.

Kołyska Memola jest świadomie utrzymana w neutralnym odcieniu szarości, ponieważ ta kolorystyka wspiera rozwój wzroku dziecka. Noworodki na początku widzą nieostro i prawie nie rozróżniają kolorów.

Spokojny i harmonijny design pomaga dziecku skupić się na poszczególnych pojedynczych obiektach bez rozpraszania. Ponadto subtelny odcień szarości harmonijnie wpasowuje się w różne style wnętrzarskie, co sprawia, że kołyska jest estetycznie atrakcyjna i funkcjonalna.

Pętla na spodzie kołyski Memola służy do przymocowania liny. Dzięki tej linie kołyska może być delikatnie kołysana z daleka nawet kilku metrów, co jest praktyczne, gdy rodzice chcą np. odpocząć, siedząc wygodnie w fotelu.

Ta metoda pozwala ukołysać dziecko do snu bez konieczności wstawania, co stanowi tradycyjną i użyteczną funkcję.

Bujany kosz w kołysce Memola przewyższa tradycyjny kojec, oferując dzieciom możliwość kołysania, co czyni ją atrakcyjniejszą i bardziej angażującą. Dzieci cenią sobie tę funkcję, dzięki której Memola staje się fascynującym miejscem do zabawy i relaksu, w przeciwieństwie do statycznego kojca, który szybko im się nudzi. Przy okazji ćwiczą w Memoli równowagę, wspierając tym samy rozwój motoryczny i sensoryczny. O wykorzystaniu kołyski zamiast kojca i wpływie na rozwój dziecka.

Czasami dziecko może nie chcieć leżeć w kołysce Memola. Takie sytuacje mają swoje przyczyny i dają nam cenne informacji o potrzebach i zdrowiu dziecka. Może to być spowodowane np. refluksem niemowlęcym, nadwrażliwością na bodźce.

Przeczytaj dalej, jakie są tego przyczyny i w jaki sposób możesz pomoc dziecku. Bo nie chodzi o to, żeby dziecko leżało w Memoli, ale o to, żeby zrozumieć, jakie ma potrzeby na różnych etapach rozwoju.

Memola gwarantuje wygodę użytkowania i możliwość montażu w dowolnie wybranym miejscu.

Kołyska Memola może być elastycznie montowana w różnych pomieszczeniach. W salonie czy kuchni pozwala na obserwację dziecka podczas zajmowania się innymi czynnościami. W sypialni, obok łóżka rodziców, ułatwia opiekę nocną.

Zamontowanie haków w kilku pomieszczeniach umożliwia łatwą zmianę lokalizacji kołyski Memola, co jest praktyczne i wygodne. Kołyska waży tylko 5 kg, więc bez problemu przeniesiesz ją między pokojami, zapewniając bezpieczeństwo i komfort malucha.

Montaż kołyski Memola do sufitu zapewnia pełną swobodę ruchów, co jest korzystne dla rozwoju dziecka, szczególnie podczas późniejszych faz przekształcania produktu. Ponadto, mocowanie do sufitu jest najbezpieczniejszą opcją i pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, gdyż podłoga pozostaje wolna. Ułatwia to wykonywanie codziennych czynności, takich jak odkurzanie.

Użyj dwóch haków (np. dołączonych do zestawu), umieszczając je w odległości 40–45 cm, zdolnych utrzymać 80 kg. Dobierz kołki do rodzaju sufitu, betonowego lub drewnianego. Montaż w formie trapezu zapobiega obracaniu się kołyski, zwiększając bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Aby bezpiecznie zawiesić kołyskę Memola na suficie podwieszanym, ważne jest, aby zlokalizować nośną konstrukcję sufitu i użyć dłuższych haków, takich, które przekroczą wysokość sufitu podwieszanego.

Użycie dwóch haków jest konieczne, aby zapewnić stabilne i bezpieczne zawieszenie kołyski Memola. Pozwala to na równomierny ruch kołyski, stymulując rozwój motoryczny dziecka, bez ryzyka obracania się kołyski wokół własnej osi. Choć technicznie możliwe jest zawieszenie na jednym haku, dwa haki zapewniają pełne wykorzystanie właściwości rozwojowych kołyski oraz dodatkowe bezpieczeństwo.

Oprócz montażu sufitowego kołyskę Memola można również zawieszać w drzwiach, w niszach z użyciem drążka, na stojakach do hamaków lub foteli wiszących, na belkach stropowych, a nawet na gałęziach w ogrodzie. Te alternatywne sposoby zawieszenia oferują elastyczność w użytkowaniu kołyski, umożliwiając dostosowanie do indywidualnych potrzeb i warunków przestrzennych.

Regulacja wysokości kołyski Memola jest prosta i odbywa się poprzez zaciąganie lub luzowanie lin. Po osiągnięciu pożądanej wysokości, liny należy zabezpieczyć. Dodatkowo możliwość regulacji pasków pozwala na dokładne dostosowanie położenia, wysokości i nachylenia kosza lub platformy huśtawki, umożliwiając ustawienie jej w pozycji prostej lub lekko pochylonej.

Aby komfortowo wkładać i wyjmowanie dziecka, należy zawiesić kołyskę na odpowiedniej wysokości, korzystając z regulacji pasków. Idealna wysokość to taka, przy której górna krawędź kołyski znajduje się na poziomie bioder osoby dorosłej, około 80 cm nad podłogą. Dostosowanie wysokości do tej zasady zapewni opiekunom komfortowe wkładanie dziecka bez bólu pleców.

Produkt Memola 3in1 przekształca się w kołyskę, bujany kosz, huśtawkę. W każdej z tych funkcji wysokość od podłoża powinna być dostosowana tak, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo. W początkowej fazie użytkowania kołyska powinna być zawieszona na wysokości umożliwiającej łatwe kładzenie dziecka. Później inaczej niż zwykły kojec, kosz sensoryczny można umieszczać się jak najniżej lub około 40 cm od podłoża, w zależności czy wejście jest otwarte.

Możesz zamontować sprężynę do kołyski Memola, choć dzięki jej unikalnej konstrukcji i opatentowanemu systemowi zawieszenia w większości przypadków nie jest to konieczne. Memola porusza się w płaszczyźnie poziomej, a nie pionowej jak tradycyjne kołyski na sprężynie. Dziecko samo może wprowadzić kołyskę w ruch.

Sprężyna może być dodana jako opcja uzupełniająca, zwłaszcza dla niemowląt (0–4 miesiące) dla dzieci z większymi potrzebami (High-Need-Babys ), oferując dodatkowe uspokojenie. Nie polecamy użycia elektrycznej sprężyny, ponieważ może to prowadzić do przestymulowania dziecka,

Aby wyczyścić kołyskę Memola, należy zdjąć siatkę i wyprać ją w pralce w temperaturze 40°C bez wirowania. Obicie huśtawki oraz Pasy również można prać w tej samej temperaturze. Zaleca się używanie delikatnego programu bez intensywnego wirowania. Części należy suszyć rozwieszone, nie wolno suszyć w suszarce.

Tak, Memoli mogą używać bliźnięta, które mogą razem spać w przez około pierwsze 4–5 miesięcy życia. Później kołyska może służyć jako kosz do zabawy. Memola oferuje 20% zniżki dla rodzin z bliźniętami. Zapytaj o szczegóły i zgłoś się mailem, aby otrzymać kod rabatowy.

Podnoszenie bocznych ścian kołyski Memola powinno być dostosowane do etapu rozwoju motorycznego dziecka. Zaleca się to zrobić, gdy maluch zaczyna się podciągać lub usiłuje siadać, co zwykle ma miejsce między 4. a 8. miesiącem życia.

Aby podnieść ścianę kołyski Memola, należy najpierw rozpiąć trzy klamry na krawędzi kosza, otworzyć zamek, podnieść bok do żądanego poziomu i zapiąć klamry ponownie.

Wejście należy otworzyć, gdy dziecko zaczyna wstawać i staje się mobilne. Obniż kosz do poziomu podłogi, otwórz wejście i naucz dziecko, jak samodzielnie wchodzić i wychodzić, zaczynając od wysokości 5 cm i stopniowo zwiększając do 20 cm, aby zachęcić do balansowania i wspinaczki.

Część — huśtawka typu bocianie gniazdo jest zaprojektowana dla dzieci od 3 do 12 lat i może wytrzymać obciążenie 50 kg i więcej. Dorosły może bujać się razem z dzieckiem, ale może to nadmiernie rozciągnąć pasy. Chociaż nie wpływa to na funkcjonalność, ze względów zapisów norm nie jest to zalecane. Decyzja o wspólnym bujaniu należy do rodziców.

Tak, zakup kołyski Memola może pozwolić zaoszczędzić pieniądze, gdyż zastępuje ona wiele innych produktów takich jak tradycyjna kołyska, leżaczek, mata do zabawy, dostawka do łóżka, kosz Mojżesza, poduszka klinowa, kojec i huśtawka, co prowadzi do znacznych oszczędności. Dodatkowo Memola oferuje korzyści terapeutyczne, które mogą znaczenie wspomóc terapię Integracji sensorycznej, czyniąc ja efektywniejsza. Jej wszechstronne zastosowanie aż do 12. roku życia czyni ją długoterminową inwestycją.

Kołyska Memola jest zaprojektowana, aby służyć dziecku od narodzin aż do 12. roku życia, początkowo jako pełnowartościowe łóżeczko dla niemowląt. Możliwość montażu kołyski na suficie obok łóżka rodziców sprawia, że doskonale nadaje się ona jako łóżeczko przyłóżkowe, zapewniając bliskość i komfort w nocy.

Aby uczynić czas spędzony przez Twoje dziecko w kołysce Memola bardziej urozmaiconym, połóż je tak, aby mogło dotykać nogami bocznych ścianek kołyski. Kopanie ścianki to super zabawa, przy której dziecko ćwiczy mięśnie. Możesz ułożyć w kołysce maty do zabawy ze wzorami, przekształcić Memolę w suchy basen z kulkami. Zawiesić zabawki odpowiednie dla wieku dziecka, a także spowijać dziecko Te aktywności wspierają rozwój motoryczny i oferują stymulację sensoryczną.

Tak, Memola kołyska nadaje się również jako praktyczne łóżeczko podróżne. Jest lekka, kompaktowa i łatwa w transporcie.

Za pomocą drążka do podciągania może być zawieszona do drzwi w różnych miejscach, co czyni ją idealną do noclegu u krewnych lub przyjaciół. Dla większego komfortu w stałym miejscu jak u dziadków, można zainstalować dodatkowy zestaw haczyków.

Aby ustawić dno kołyski Memola pod kątem, należy podnieść i skrócić środkowy pasek. Ta pozycja ułatwia oddychanie przy zatkanym nosie oraz pomaga przy nadmiernym ulewaniu, kolkach i refluksie niemowlęcym. Wysokość można dostosować do potrzeb dziecka, co jest korzystne także dla maluchów z trudnościami w leżeniu na brzuchu lub z niskim napięciem mięśniowym.

wielkość i waga Memoli

Jakie są wymiary kołyski Memola, jakie jest zalecane maksymalne obciążenie i dla jakiego wieku jest odpowiednia?

Kołyska jest przystosowana do maksymalnego obciążenia do 9 kg. Wiek: od 0 do około 4-8 miesięcy – do momentu, kiedy dziecko zaczyna siadać. Wysokość bocznych ścianek: 37 cm.

Bujany kosz  jest przystosowany do maksymalnego obciążenia do 25-30 kg. Wiek: od 6 miesięcy do około 3 lat. Wysokość bocznych ścianek: 63 cm.

Huśtawka jest przystosowana do obciążenia do 50 kg. Wiek: od 3 do około 12 lat. Wymiary siedziska – średnica wewnętrzna 75 cm. Dokładniejszy opis,  Czytaj dalej  >

zasłonka do kołyski Memola

Jaką funkcję pełni zasłona w kołysce Memola i dlaczego jest ważna dla niemowląt?

Zasłona kołyski Memola jest kluczowa, aby chronić noworodki przed nadmiernymi bodźcami. W pierwszych miesiącach życia niemowlęta potrzebują spokojnego otoczenia.

Zasłona pomaga ochronić dziecko przed nadmiernymi bodźcami z otoczenia, takimi jak światło, dźwięki i dotyk, promując tym samym kojącą atmosferę dla niemowlęcia. Czytaj dalej  >

okrągły kształt Memoli

Jakie korzyści oferuje okrągły kształt kołyski Memola?

Okrągły kształt kołyski Memola pomaga zapobiegać asymetrii ułożeniowej, umożliwiając wygodne kładzenie dziecka w różnych pozycjach i różnych stron. To wspomaga równomierny rozwój mięśniowy i zapobiega deformacjom główki spowodowanym przez np. ciągłe leżenie na jednym boku. Więcej asymetrii ułożeniowej, Czytaj dalej  >

Memola w jednym kolorze

Dlaczego kołyska Memola jest dostępna tylko w jednym kolorze?

Kołyska Memola jest świadomie utrzymana w neutralnym odcieniu szarości, ponieważ ta kolorystyka wspiera rozwój wzroku dziecka. Noworodki na początku widzą nieostro i prawie nie rozróżniają kolorów.

Spokojny i harmonijny design pomaga dziecku skupić się na poszczególnych pojedynczych obiektach bez rozpraszania. Ponadto subtelny odcień szarości harmonijnie wpasowuje się w różne style wnętrzarskie, co sprawia, że kołyska jest estetycznie atrakcyjna i funkcjonalna. Wyjaśnienie wpływu na wzrok,  Czytaj dalej  >

pętelka pod kołyską Memola - do czego służy?

Jaką funkcję pełni pętla na spodzie kołyski Memola?

Pętla na spodzie kołyski Memola służy do przymocowania liny. Dzięki tej linie kołyska może być delikatnie kołysana z daleka nawet kilku metrów, co jest praktyczne, gdy rodzice chcą np. odpocząć, siedząc wygodnie w fotelu.

Ta metoda pozwala ukołysać dziecko do snu bez konieczności wstawania, co stanowi tradycyjną i użyteczną funkcję. Przykłady zastosowania i opis, Czytaj dalej  >

Memola lepsza od kojca dla dzieci

W czym kołyska Memola jest lepsza od tradycyjnego kojca?

Bujany kosz w kołysce Memola przewyższa tradycyjny kojec, oferując dzieciom możliwość kołysania, co czyni ją atrakcyjniejszą i bardziej angażującą. Dzieci cenią sobie tę funkcję, dzięki której Memola staje się fascynującym miejscem do zabawy i relaksu, w przeciwieństwie do statycznego kojca, który szybko im się nudzi. Przy okazji ćwiczą w Memoli równowagę, wspierając tym samy rozwój motoryczny i sensoryczny. O wykorzystaniu kołyski zamiast kojca i wpływie na rozwój dziecka. Czytaj dalej  >

dziecko nie chce leżeć w kołysce

Co, jeśli moje dziecko nie chce leżeć w kołysce Memola?

Czasami dziecko może nie chcieć leżeć w kołysce Memola. Takie sytuacje mają swoje przyczyny i dają nam cenne informacji o potrzebach i zdrowiu dziecka. Może to być spowodowane np. refluksem niemowlęcym, nadwrażliwością na bodźce.

Przeczytaj dalej, jakie są tego przyczyny i w jaki sposób możesz pomoc dziecku. Bo nie chodzi o to, żeby dziecko leżało w Memoli, ale o to, żeby zrozumieć, jakie ma potrzeby na różnych etapach rozwoju.  Czytaj dalej  >

Montaż i użytkowanie

gdzie powiesić Memolę?

Gdzie najlepiej zawiesić kołyskę Memola?

Kołyska Memola może być elastycznie montowana w różnych pomieszczeniach. W salonie czy kuchni pozwala na obserwację dziecka podczas zajmowania się innymi czynnościami. W sypialni, obok łóżka rodziców, ułatwia opiekę nocną.

Zamontowanie haków w kilku pomieszczeniach umożliwia łatwą zmianę lokalizacji kołyski Memola, co jest praktyczne i wygodne. Kołyska waży tylko 5 kg, więc bez problemu przeniesiesz ją między pokojami, zapewniając bezpieczeństwo i komfort malucha. Przykłady, Czytaj dalej  >

Memola podwieszana do sufitu

Dlaczego najlepiej zawiesić kołyskę Memola na suficie?

Montaż kołyski Memola na suficie zapewnia pełną swobodę ruchów, co jest korzystne dla rozwoju dziecka, szczególnie podczas późniejszych faz przekształcania produktu. Ponadto, mocowanie do sufitu jest najbezpieczniejszą opcją i pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, gdyż podłoga pozostaje wolna. Ułatwia to wykonywanie codziennych czynności, takich jak odkurzanie. Opis,  Czytaj dalej  >

jak zawiesić Memolę na suficie?

Jak zamontować kołyskę Memola do sufitu?

Użyj dwóch haków (np. dołączonych do zestawu), umieszczając je w odległości 40–45 cm, zdolnych utrzymać 80 kg. Dobierz kołki do rodzaju sufitu, betonowego lub drewnianego. Montaż w formie trapezu zapobiega obracaniu się kołyski, zwiększając bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Szczegóły montażu,  Czytaj dalej  >

Memola a sufit podwieszany

Na co zwrócić uwagę, montując kołyskę Memola do sufitu podwieszanego?

Aby bezpiecznie zawiesić kołyskę Memola na suficie podwieszanym, ważne jest, aby zlokalizować nośną konstrukcję sufitu i użyć dłuższych haków, takich, które przekroczą wysokość sufitu podwieszanego. Jak to zrobić?  Czytaj dalej  >

Memola na dwa haki

Dlaczego kołyska Memola wymaga dwóch haków do zawieszenia?

Użycie dwóch haków jest konieczne, aby zapewnić stabilne i bezpieczne zawieszenie kołyski Memola. Pozwala to na równomierny ruch kołyski, stymulując rozwój motoryczny dziecka, bez ryzyka obracania się kołyski wokół własnej osi. Choć technicznie możliwe jest zawieszenie na jednym haku, dwa haki zapewniają pełne wykorzystanie właściwości rozwojowych kołyski oraz dodatkowe bezpieczeństwo. Wyjaśnienie jak to działa, Czytaj dalej  >

Memola wieszana inaczej niż na suficie

Jakie są alternatywne metody montażu kołyski Memola?

Oprócz montażu sufitowego kołyskę Memola można również zawieszać w drzwiach, w niszach z użyciem drążka, na stojakach do hamaków lub foteli wiszących, na belkach stropowych, a nawet na gałęziach w ogrodzie. Te alternatywne sposoby zawieszenia oferują elastyczność w użytkowaniu kołyski, umożliwiając dostosowanie do indywidualnych potrzeb i warunków przestrzennych. Zobaczy przykłady,  Czytaj dalej  >

regulacja wysokości Memoli

Jak można regulować wysokości kołyski Memola?

Regulacja wysokości kołyski Memola jest prosta i odbywa się poprzez zaciąganie lub luzowanie lin. Po osiągnięciu pożądanej wysokości, liny należy zabezpieczyć. Dodatkowo możliwość regulacji pasków pozwala na dokładne dostosowanie położenia, wysokości i nachylenia kosza lub platformy huśtawki, umożliwiając ustawienie jej w pozycji prostej lub lekko pochylonej. Informacje o regulacji, Czytaj dalej  >

wygodne wkładanie dziecka do Memoli

Jak zawiesić kołyskę, aby wygodnie wkładać do niej dziecko?

Aby komfortowo wkładać i wyjmowanie dziecka, należy zawiesić kołyskę na odpowiedniej wysokości, korzystając z regulacji pasków. Idealna wysokość to taka, przy której górna krawędź kołyski znajduje się na poziomie bioder osoby dorosłej, około 80 cm nad podłogą. Dostosowanie wysokości do tej zasady zapewni opiekunom komfortowe wkładanie dziecka bez bólu pleców. Jak dostosować wysokość,  Czytaj dalej  >

jak wysoko nad ziemią zawiesić Memolę?

Jak wysoko od ziemi powinna być zawieszona Memola 3in1, w fazie kołyski, kosza i huśtawki?

Produkt Memola 3in1 przekształca się w kołyskę, bujany kosz, huśtawkę. W każdej z tych funkcji wysokość od podłoża powinna być dostosowana tak, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo. W początkowej fazie użytkowania kołyska powinna być zawieszona na wysokości umożliwiającej łatwe kładzenie dziecka. Później inaczej niż zwykły kojec, kosz sensoryczny można umieszczać się jak najniżej lub około 40 cm od podłoża, w zależności czy wejście jest otwarte.  Czytaj dalej  >

sprężyna do kołyski Memola

Czy można zamontować sprężynę do wiszącej kołyski Memola?

Możesz zamontować sprężynę do kołyski Memola, choć dzięki jej unikalnej konstrukcji i opatentowanemu systemowi zawieszenia w większości przypadków nie jest to konieczne. Memola porusza się w płaszczyźnie poziomej, a nie pionowej jak tradycyjne kołyski na sprężynie. Dziecko samo może wprowadzić kołyskę w ruch.

Sprężyna może być dodana jako opcja uzupełniająca, zwłaszcza dla niemowląt (0–4 miesiące) dla dzieci z większymi potrzebami (High-Need-Babys ), oferując dodatkowe uspokojenie. Nie polecamy użycia elektrycznej sprężyny, ponieważ może to prowadzić do przestymulowania dziecka, zobacz dlaczego, Czytaj dalej  >

jak prać Memolę?

Jak prać Memolę 3 in 1 ?

Aby wyczyścić kołyskę Memola, należy zdjąć siatkę i wyprać ją w pralce w temperaturze 40°C bez wirowania. Obicie huśtawki oraz Pasy również można prać w tej samej temperaturze. Zaleca się używanie delikatnego programu bez intensywnego wirowania. Części należy suszyć rozwieszone, nie wolno suszyć w suszarce.  Czytaj dalej  >

Porady i wskazówki

Memola dla bliźniąt

Czy kołyska Memola jest odpowiednia dla bliźniąt i czy jest dostępny rabat dla rodzin z bliźniętami?

Tak, Memoli mogą używać bliźnięta, które mogą razem spać w przez około pierwsze 4–5 miesięcy życia. Później kołyska może służyć jako kosz do zabawy. Memola oferuje 20% zniżki dla rodzin z bliźniętami. Zapytaj o szczegóły i zgłoś się mailem, aby otrzymać kod rabatowy. Bliższe informacje i przykłady,  Czytaj dalej  >

jak przekrzywić dno Memoli?

Jak przekrzywić dno, aby pomóc dzieciom przy katarze, przeziębieniu, ulewaniu i refluksie?

Aby ustawić dno kołyski Memola pod kątem, należy podnieść i skrócić środkowy pasek. Ta pozycja ułatwia oddychanie przy zatkanym nosie oraz pomaga przy nadmiernym ulewaniu, kolkach i refluksie niemowlęcym. Wysokość można dostosować do potrzeb dziecka, co jest korzystne także dla maluchów z trudnościami w leżeniu na brzuchu lub z niskim napięciem mięśniowym. Jak to wykonać, Czytaj dalej  >

kiedy podnieść burtę Memoli?

Kiedy należy podnieść boczne ściany kołyski Memola?

Podnoszenie bocznych ścian kołyski Memola powinno być dostosowane do etapu rozwoju motorycznego dziecka. Zaleca się to zrobić, gdy maluch zaczyna się podciągać lub usiłuje siadać, co zwykle ma miejsce między 4. a 8. miesiącem życia. Czytaj dalej  >

jak podnieść burtę Memoli?

Jak podnieść burtę kołyski Memola zmieniając ją na kosz sensoryczny?

Aby podnieść ścianę kołyski Memola, należy najpierw rozpiąć trzy klamry na krawędzi kosza, otworzyć zamek, podnieść bok do żądanego poziomu i zapiąć klamry ponownie. Więcej szczegółów  Czytaj dalej  >

otwór w burcie Memoli

Kiedy otworzyć wejście do kołyski Memola, aby dziecko mogło z niej wychodzić?

Wejście należy otworzyć, gdy dziecko zaczyna wstawać i staje się mobilne. Obniż kosz do poziomu podłogi, otwórz wejście i naucz dziecko, jak samodzielnie wchodzić i wychodzić, zaczynając od wysokości 5 cm i stopniowo zwiększając do 20 cm, aby zachęcić do balansowania i wspinaczki. Jak to przeprowadzić,  Czytaj dalej  >

kto może na huśtawkę Memola?

Czy możliwe jest wspólne bujanie się z dzieckiem na huśtawce platformie Memola?

Część — huśtawka jest zaprojektowana dla dzieci od 3 do 12 lat i może wytrzymać obciążenie 50 kg i więcej. Dorosły może bujać się razem z dzieckiem, ale może to nadmiernie rozciągnąć pasy. Chociaż nie wpływa to na funkcjonalność, ze względów zapisów norm nie jest to zalecane. Decyzja o wspólnym bujaniu należy do rodziców. Czytaj dalej  >

jak oszczędzasz dzięki Memoli?

Jak oszczędzam dzięki wiszącej kołysce Memola?

Tak, zakup kołyski Memola może pozwolić zaoszczędzić pieniądze, gdyż zastępuje ona wiele innych produktów takich jak tradycyjna kołyska, leżaczek, mata do zabawy, dostawka do łóżka, kosz Mojżesza, poduszka klinowa, kojec i huśtawka, co prowadzi do znacznych oszczędności. Dodatkowo Memola oferuje korzyści terapeutyczne, które mogą znaczenie wspomóc terapię Integracji sensorycznej, czyniąc ja efektywniejsza. Jej wszechstronne zastosowanie aż do 12. roku życia czyni ją długoterminową inwestycją.  Czytaj dalej  >

jak długo dziecko może przebywać w Memoli?

Jak długo przebywać w kołysce — huśtawce Memola?

Kołyska Memola jest zaprojektowana, aby służyć dziecku od narodzin aż do 12. roku życia, początkowo jako pełnowartościowe łóżeczko dla niemowląt. Możliwość montażu kołyski na suficie obok łóżka rodziców sprawia, że doskonale nadaje się ona jako łóżeczko przyłóżkowe, zapewniając bliskość i komfort w nocy.  Czytaj dalej  >

jak uatrakcyjnić dziecku zabawę w Memolli?

Jak mogę uatrakcyjnić dziecku zabawę w kołysko-huśtawce Memola?

Aby uczynić czas spędzony przez Twoje dziecko w kołysce Memola bardziej urozmaiconym, połóż je tak, aby mogło dotykać nogami bocznych ścianek kołyski. Kopanie ścianki to super zabawa, przy której dziecko ćwiczy mięśnie. Możesz ułożyć w kołysce maty do zabawy ze wzorami, przekształcić Memolę w suchy basen z kulkami. Zawiesić zabawki odpowiednie dla wieku dziecka, a także spowijać dziecko Te aktywności wspierają rozwój motoryczny i oferują stymulację sensoryczną.  Czytaj dalej  >

Memola jako łożeczko turystyczne

Czy kołyska Memola może być używana jako łóżeczko turystyczne?

Tak, Memola kołyska nadaje się również jako praktyczne łóżeczko podróżne. Jest lekka, kompaktowa i łatwa w transporcie.

Za pomocą drążka do podciągania może być zawieszona do drzwi w różnych miejscach, co czyni ją idealną do noclegu u krewnych lub przyjaciół. Dla większego komfortu w stałym miejscu jak u dziadków, można zainstalować dodatkowy zestaw haczyków. Czytaj dalej  >