Funkcjonalność kołyski 3w1 MEMOLA - kołyska wisząca

Memola to nie tylko kołyska wisząca – to wielofunkcyjny, praktyczny produkt, który będzie służył Twojemu dziecku przez wiele lat. Memola rośnie wraz z dzieckiem i wspiera jego rozwój, dopasowując się do potrzeb malucha.

MEMOLA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM OD 0-12 LAT

Pociechy bardzo szybko wyrastają z większości produktów, które są dostępne na rynku. Zwykłe kołyski służą maleństwu do około 4. miesiąca życia. Po tym czasie ich użytkowanie jest mało bezpieczne, a bezpieczeństwo maluszka jest przecież najważniejsze.

Z większości produktów, które są dostępne na rynku, nasze pociechy bardzo szybko wyrastają. Zwykłe kołyski służą maleństwu do około 4. miesiąca życia. Po tym czasie ich użytkowanie jest mało bezpieczne.

“Kołyska „Memola” zapewnia komfortowe warunki, które wspomagają zdrowy i naturalny rozwój dziecka od narodzin … – Szpital Położniczo-Ginekologiczny MEDIKOR

Lista właściwości produktu, jakim jest Memola jest długa. Memola jest bardzo funkcjonalna i przede wszystkim bezpieczna. Łatwo i intuicyjnie dostosowuje się do wieku i potrzeb dziecka, przekształcając się z kołyski w kosz sensoryczny (rodzaj bujanego kojca), a następnie w huśtawkę. W ten prosty sposób dziecko może z niej korzystać przez całe dzieciństwo (aż do około 12 roku życia!).

kołyska Memola 3w1 - funkcjonalność Memoli

Memola - jeden produkt, wiele zastosowań dla Ciebie i Twojego dziecka. 3 produkty w 1, a nawet więcej!

Memola jest produktem, który nie tylko służy przez lata, ale też ma wiele możliwości zastosowania.

3 fazy rozwoju w Memoli

Ekonomiczność i ekologiczność Memoli wynika z jej praktyczności i wielofunkcyjności. Jedna kołyska Memola zastępuje wiele innych produktów dziecięcych, które potencjalnie kupiłbyś dla swojego malucha.

Dzięki temu zakupowi oszczędzasz czas na poszukiwania, i pieniądze na coraz to nowsze akcesoria. Jest to również oszczędność miejsca – Memola nie wymaga zbyt dużej przestrzeni do zagospodarowania.

 

“Mamy dość malutka sypialnie i 2,5 letnia córeczkę (…). Szukałam czegoś co zmieści się obok nas, ale będzie miało dłuższe życie niż 6 miesięcy. Memola zastapu nam kojec do zabaw a potem, na 100% będzie służyła jako huśtawka.” – Aleksandra – mama dwójki maluchów

Memola doskonale zastępuje takie produkty jak:

Tradycyjną kołyskę, kosz Mojżesza, leżaczek-bujaczek, dostawkę do łóżeczka, łóżeczko na pierwsze miesiące, kojec, łóżeczko turystyczne, matę edukacyjną, poduszkę-klin, basen sensoryczny, wszystkie popularne miejsca do “odkładania dziecka na chwilę”, huśtawkę poniżej trzeciego roku życia, huśtawkę dla starszych dzieci.

Zobacz również:

>  Czy i jak oszczędzam dzięki wiszącej kołysce Memola?
>  Memola zamiast łóżeczka

Najpierw Kołyska - Memola - miejsce do zabawy, snu i odpoczynku

Pierwsza faza użytkowania Memoli

W pierwszym okresie życia dziecka, kołyska służy mu jako miejsce do spania. W tym czasie rodzice mogą też odłożyć maleństwo do kołyski Memola w ciągu dnia. Spanie malucha w kołysce doskonale wpływa na dobry sen. Dodatkowe delikatne bujanie dziecka w kołysce daje niemowlakowi wyciszenie i poczucie bezpieczeństwa.

MEMOLA więc zastępuje tym samym wszelkiego rodzaju kołyski i łóżeczka. Jest to wisząca kołyska – masz możliwość podwieszenia jej do sufitu, np. tuż przy łóżku rodziców. Świetnie sprawdza się jako dostawka do łóżka – wtedy bujanie dziecka jest w zasięgu ręki rodziców.

funkcjonalność Memoli pierwsza faza rozwoju w Memoli

Memolę możesz powiesić też w salonie. Jej przezroczyste ścianki gwarantują, że będziesz mieć malucha cały czas na oku. Również dziecko ma dzięki temu możliwość oglądania wszystkiego wokół, co pozytywnie wpływa na jego wrażenia zmysłowe.

Kołyska świetnie zastępuje wszelkie produkty, służące odłożeniu dziecka “na chwilę”, by bezpiecznie wyjść np. do łazienki (np. leżaczek-bujaczek, czy kosz Mojżesza), Warto przy tym zaznaczyć, że długie przebywanie w leżaczku-bujaczku bardzo źle wpływa na rozwój mięśni brzucha i mięśni posturalnych u dziecka. Memola jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Memola może być też doskonałym wsparciem przy chorobie, katarze, kolkach, czy refluksie. Ustawiając kołyskę w odpowiedniej pozycji, możesz ulżyć dziecku i pomóc lepiej oddychać. To rozwiązanie świetnie zastępuje popularną poduszkę-klin.

Kołyska:

Wysokość burty to 37 cm. Spełni ona swoje zadanie od urodzenia do około 6. czasem nawet 8. miesiąca życia dziecka – dopóki dziecko nie próbuje siedzieć. Na tym etapie maluch może spać w dzień i w nocy w Memoli.

Maksymalne obciążenie kosza w tej fazie to 30 kg.

Dziecko rośnie, a Memola wraz z nim! Przekształć Memole i uzyskaj kosz sensoryczny

Druga faza Memoli to rodzaj bujanego kojca, miejsce do zabawy i relaksu

Kiedy dziecko zaczyna się podnosić, siadać i przekręcać, to najwyższy czas na podniesienie burty. Wszystkie inne kołyski byłyby w tym momencie odstawione w kąt, ponieważ są zbyt niebezpieczne dla dziecka. Dzięki Memoli możesz bezpiecznie kołysać dziecko dalej.

funkcjonalność Memoli - druga faza rozwoju w Memoli

“W drugim etapie jako kosz sensoryczny będzie pomocny dla dzieci, które zaczynają siadać, stawać ucząc ich świadomości własnego ciała. Dzięki podnoszonym wyżej bokom dziecko jest bezpieczne (…), może przyjmować dowolne i wygodne pozycje.” – Szpital Położniczo-Ginekologiczny MEDIKOR

 

Podnosząc burtę, tworzysz fantastyczne miejsce do zabawy, które jednocześnie wspiera rozwój dziecka i wzmacnia motorykę. Memola świetnie zastępuje też wszelkiego rodzaju kojce, a przy tym jest dla dziecka bardziej atrakcyjna. Bujany kosz, to zdecydowanie lepszy wybór niż stacjonarny kojec, z którego dziecko bardzo szybko chce uciec, ponieważ po prostu się w nim nudzi.

Tradycyjny kojec jest dla dziecka statyczną, mało atrakcyjna klatką. Bujany kosz Memola natomiast, jest jakby huśtawką i fajnym miejscem zabaw. Wnętrze wykończone bawełnianą tkaniną jest przyjemne do przebywania i do zabawy.

Dzięki ruchowi, który oferuje bujany kosz, Memola jest atrakcyjna dla dziecka. Może się ono w niej wygłupiać i huśtać, a kiedy jest zmęczone – wyciszyć i zapaść w drzemkę. Po wrzuceniu do środka kolorowych kulek, zyskujesz basen sensoryczny, który dodatkowo stymuluje wrażenia dotykowe dziecka i daje mu masę radości.

Przy tym, dzięki Memoli nie musisz specjalnie kupować basenu kulkowego, przez co oszczędzasz pieniądze.

 

Wejście do kosza Memoli – dla bezpieczeństwa i lepszej sprawności motorycznej dziecka

Przychodzi taki moment w życiu dziecka, w którym nie chce ono już siedzieć w bujanym kojcu. Chce wyjść, a zaraz potem znowu wejść z powrotem. Chodzące już dziecko próbuje nawet często wspiąć się na burtę. Dlatego dla jego bezpieczeństwa, ale też dla lepszego rozwoju motorycznego dziecka stworzyliśmy bardzo funkcjonalne wejście do kosza Memoli.

funkcjonalność Memoli otwierany a la kojec dla dzieci

Obniż kosz tak, żeby wisiał tuż nad ziemią. Otwórz wejście do Memoli i pozwól dziecku wchodzić i wychodzić z niej samemu. Memola stanie się szybko bazą dla Twojego malucha. Miejscem ucieczki i zabaw. Maluch będzie do niej sam wpełzał, a przy okazji próbując balansować, będzie uczył się utrzymywania równowagi.

Szybko zauważysz, że dzieki temu jego rozwój motoryczny, pewność i zgrabność ruchów bardzo mocno będą się rozwijać.

 

Kosz sensoryczny:

Wysokość burty 60 cm. Od około 6 do 8 miesiąca życia (od momentu kiedy dziecko zaczyna chodzić).
Dziecko może w koszu spędzać czas w dzień. Kosz może służyć też do usypiania dziecka i dziennych drzemek.
Maksymalne obciążenie 30 kg.

 

A teraz Huśtawka! Używana do około 12. roku życia dziecka, a nawet i dłużej

Trzecia faza Memoli: Przekształć Memole w huśtawkę i daj dziecku świetne miejsce zabaw i rozwoju!

Przekształć Memolę w huśtawkę i ciesz się jej walorami dłużej – tak długo, jak Twoje dziecko będzie miało na to ochotę. W tej wersji nawet do 12 roku życia!

funkcjonalność Memoli trzecia faza huśtawka

W fazie huśtawki Memola jest wspaniałym miejscem, aktywującym wszystkie mięśnie. Pozwala doskonalić umiejętności równoważne, a przede wszystkim to miejsce świetnej zabawy i relaksu.

 

Dzięki temu, Twoje dziecko również w wieku szkolnym nadal ma szanse na prawidłowy rozwój motoryczny, i wsparcie integracji sensorycznej.

funkcjonalność Memoli trzecia faza huśtawka dla dzieci

Memola to produkt ekonomiczny i ekologiczny zarazem!

“Rozwiazanie na długie lata. Nie chcieliśmy co chwilę kupować nowej, większej huśtawki bądź bujaka.” – Aneta, mama

 

Memola jest produktem przeznaczonym do wieloletniego użytku (znacznie dłuższego niż inne produkty). Inwestujesz więc w produkt, który może służyć przez lata. Gwarantuje to również jakość użytych do produkcji kołyski materiałów. Dzięki temu zakup Memoli opłaca się nie tylko pod kątem ekonomicznym (wydajemy przez lata mniej pieniędzy), ale również ekologicznym (produkty nie są wyrzucane po roku, czy dwóch, ale używane przez wiele lat).

funkcjonalność Memoli integracja z otoczeniem

Naszym zamysłem przy projektowaniu Memoli był powrót do idei używania doskonałej jakości produktów, które stoją w opozycji do kultury szybkiej konsumpcji. Nie zależy nam na tym, byście co 2-3 lata wymieniali kołyskę na nowy produkt, lecz mogli cieszyć się jednym dużo dłużej.

Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku produktów dla dzieci. Jak wiadomo wyrastają one ze wszystkiego tak szybko, że ledwo nadążamy z kupowaniem nowych rzeczy. Gdy natomiast w rodzinie pojawi się kolejny maluch – cykl życia Memoli zaczyna się od początku. W przypadku zauważenia jakichkolwiek śladów zużycia, mamy do zaproponowania prześcieradło na zmianę w różnych wersjach kolorystycznych!

pokrowiec Memola
Czy Memola może zastąpić łóżeczko turystyczne?

Tak, jest to możliwe. Jeśli jedziemy do dziadków lub przyjaciół na kilka godzin, możemy wziąć ze sobą drążek rozporowy i powiesić Memolę w drzwiach. Praktyczny pokrowiec zapewnia łatwość pakowania i transportu.

Zobacz również:

>  Kołyska Memola jako łóżeczko turystyczne 

kołyska Memola - bliźnięta w Memoli

Jesteśmy rodzicami bliźniąt, czy Memola sprawdzi się też w naszym przypadku?

Oczywiście! We dwójkę zawsze raźniej, a w kołysce jest wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić rodzeństwo. To doskonałe miejsce zarówno do zabawy, jak i odpoczynku.

“ja polecam ją jak najbardziej dla bliźniąt! Dziewczyny uwielbiają być ze sobą cały czas, a Memola ze względu na swoją wielkość i pojemność – umożliwia im to 🙂 Dodatkowo uwielbiają jak Memola kołysze, tak jak w brzuszku u mamusi.” – Malwina, mama bliźniąt

Zobacz również:

>  Czy wiszaca kołyska Memola nadaje sie dla bliżniaków? 
>  Bliżniaki i wcześniaki w Memoli 

Praktyczny uchwyt

Opatentowany uchwyt Memoli ma duże znaczenie terapeutyczne, ale też jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Memola nie zakręca się samoistnie wokół własnej osi, jak większość wiszących produktów/kołysek.

Jest to znacznie wygodniejsze dla rodzica, ponieważ nie musi ciągle wstawać i jej odkręcać. Dodatkowo kołyska posiada też wygodną regulację do sufitu

Zobacz również:

>  Opatentowany uchwyt — co jest w nim takiego wyjątkowego? 
Po co 2 haki? 
Dlaczego Memolę najlepiej zawieszać do sufitu? 
Regulacja wysokości 
Doskonałe wzornictwo 
Więcej miejsca dzięki Memoli 
Dlaczego Memola jest okrągła? 
Dlaczego Memola jest tylko w jednym kolorze? 

PODSUMOWANIE WALORÓW MEMOLI