Memola — Łóżeczko, które rośnie z dzieckiem

Memola to nie tylko kołyska wisząca – to wielofunkcyjny, praktyczny produkt, który będzie służył Twojemu dziecku przez wiele lat. Chociaż z założenia jest kołyską, to można wykorzystywać ją jako praktyczne łóżeczko, które rośnie z dzieckiem i wspiera jego rozwój, dopasowując się do potrzeb malucha.

Przy projektowaniu Memoli skupiliśmy się na jej designie oraz funkcjonalności. Nie chcieliśmy, aby Twój maluszek musiał się z nią szybko żegnać. Wiemy, że dzieci kochają naszą kołyskę, dlatego to, że mogą się nią cieszyć przez pierwsze lata swojego życia jest jej niewątpliwą zaletą.

Kołyska, czy łóżeczko dziecięce, które rośnie razem z dzieckiem to także praktyczne rozwiązanie, które docenią wszyscy rodzice zmagający się z próbą oszczędzania pieniędzy przy rozwijającym się niemowlaku. Sprawdź, dlaczego to właśnie Memola powinna zagościć u Ciebie.

Memola rośnie razem z dzieckiem od 0 do 12 lat

Pociechy bardzo szybko wyrastają z większości produktów, które są dostępne na rynku. Zwykłe kołyski służą maleństwu do około 4. miesiąca życia. Po tym czasie ich użytkowanie jest mało bezpieczne, a bezpieczeństwo maluszka jest przecież najważniejsze.

kołyska wisząca 3w1 MEMOLA - funkcjonalność kołyski MEMOLA

Kołyska „Memola” zapewnia komfortowe warunki, które wspomagają zdrowy i naturalny rozwój dziecka od narodzin.

Lista właściwości produktu, jakim jest Memola jest długa, jednak to właśnie jej funkcjonalność i bezpieczeństwo dzieci, które w niej śpią są w TOPie jej zalet. Nasz innowacyjny produkt łatwo i intuicyjnie dostosowuje się do wieku i potrzeb dziecka, przekształcając się z kołyski w kosz sensoryczny (rodzaj bujanego kojca), a następnie w huśtawkę. W ten prosty sposób dziecko może z niej korzystać przez całe dzieciństwo (aż do około 12 roku życia!). To ponad dekada (!) użyteczności produktu.

Zobacz również:
> Wielkość, waga, wiek dziecka i Gabaryty Memoli

Memola – jeden produkt, wiele zastosowań dla Ciebie i Twojego dziecka. 3 produkty w 1, a nawet więcej!

Kołyska dla niemowlaka Memola jest niewątpliwie wspaniałym rozwiązaniem dla każdego maluszka. Nasi Klienci w referencjach zwracają jednak szczególną uwagę właśnie na jej konstrukcyjne rozwiązanie. Nic dziwnego, bo mając świadomość, że kupując kołyskę, kiedy dzidziuś dopiero się urodził, w przyszłości będzie mogła ona być wykorzystywana jako bujaczek, czy huśtawka, jest pozytywną długoterminową inwestycją.

Warto wspomnieć, że łóżeczko, które rośnie razem z dzieckiem Memola jest produktem, który nie tylko służy przez lata, ale też ma wiele innych możliwości zastosowania. Oto niektóre z nich.

różne fazy kołyski Memola

Ekonomiczność

Ekonomiczność i ekologiczność Memoli wynika z jej praktyczności i wielofunkcyjności. Jedna kołyska Memola zastępuje wiele innych produktów dziecięcych, które potencjalnie kupiłbyś dla swojego malucha.

Dzięki temu zakupowi oszczędzasz czas na poszukiwania i pieniądze na coraz nowsze akcesoria do dziecięcego pokoju. Jest to również oszczędność miejsca – Memola nie wymaga zbyt dużej przestrzeni do zagospodarowania.

O opinię na temat zalet Memoli zapytaliśmy naszą Klientkę, Panią Aleksandrę, mamę dwójki maluchów, która korzystała z naszej kołyski:

Mamy dość malutką sypialnię i 2,5 letnią córeczkę (…). Szukałam czegoś, co zmieści się obok nas, ale będzie miało dłuższe życie niż 6 miesięcy. Memola zastępuje nam kojec do zabaw, a potem, na 100% będzie służyła jako huśtawka.

Jak widać, rodzice doceniają kołyskę, jako alternatywę dla tradycyjnego łóżeczka, które rośnie z dzieckiem. Nie będziemy nawet udawać, że takie opinie bardzo nas cieszą. Nie bez powodu spędziliśmy kilkadziesiąt godzin w pracowni nad dopracowaniem funkcjonalnej konstrukcji Memoli!

Jeden produkt zamiast pokoju zawalonego zabawkami

Memola doskonale zastępuje takie produkty jak:
 • Tradycyjna kołyska, 
 • kosz Mojżesza, 
 • leżaczek — bujaczek
 • dostawka do łóżeczka, 
 • łóżeczko na pierwsze miesiące, 
 • kojec, 
 • łóżeczko turystyczne, 
 • mata edukacyjna, 
 • poduszka-klin, 
 • basen sensoryczny, 
 • huśtawkę poniżej trzeciego roku życia, 
 • huśtawkę dla starszych dzieci
 • wszystkie popularne miejsca do “odkładania dziecka na chwilę”
Powyższych 13 przykładów, to tylko niektóre możliwe zastosowania Memoli. Pomyśl tylko, ile zaoszczędzisz pieniędzy i miejsca wybierając naszą kołyskę! Zobacz również: > Czy i jak oszczędzam dzięki wiszącej kołysce Memola? > Memola zamiast łóżeczka

Pierwsza faza użytkowania Memoli

W pierwszym okresie życia dziecka, kołyska służy mu jako miejsce do spania. W tym czasie rodzice mogą też odłożyć maleństwo do kołyski w ciągu dnia. Spanie malucha w kołysce doskonale wpływa na dobry sen. Dodatkowe delikatne bujanie dziecka w kołysce daje niemowlakowi wyciszenie i poczucie bezpieczeństwa. Nasz produkt zastępuje tym samym wszelkiego rodzaju kołyski i łóżeczka. Jest to wisząca kołyska – masz możliwość podwieszenia jej do sufitu, np. tuż przy łóżku rodziców. Świetnie sprawdza się też jako dostawka do łóżka – wtedy bujanie dziecka jest w zasięgu ręki rodziców. pierwsza faza kołyski Memola Memolę możesz również powiesić w salonie. Jej przezroczyste ścianki gwarantują, że będziesz mieć malucha cały czas na oku. Dziecko ma dzięki temu możliwość oglądania wszystkiego wokół, co pozytywnie wpływa na jego wrażenia zmysłowe. Kołyska świetnie zastępuje wszelkie produkty, służące odłożeniu dziecka “na chwilę”, by bezpiecznie wyjść np. do łazienki (np. leżaczek-bujaczek, czy kosz Mojżesza). Warto przy tym zaznaczyć, że długie przebywanie w leżaczku-bujaczku bardzo źle wpływa na rozwój mięśni brzucha i mięśni posturalnych u dziecka. Biorąc pod uwagę bezpieczną konstukcję kołyski, Memola jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Memola może być też doskonałym wsparciem przy chorobie, katarze, kolkach, czy refluksie. Ustawiając kołyskę w odpowiedniej pozycji, możesz ulżyć dziecku i pomóc lepiej oddychać. To rozwiązanie świetnie zastępuje popularną poduszkę-klin.

Wymiary kołyski w pierwszej fazie

Wysokość burty to 37 cm. Spełni ona swoje zadanie od urodzenia do około 6. czasem nawet 8. miesiąca życia dziecka – dopóki dziecko nie próbuje siedzieć. Na tym etapie maluch może spać w dzień i w nocy w Memoli. Maksymalne obciążenie kosza w tej fazie to 30 kg. Zobacz również: > Łatwiejsze zasypianie > Wielkość, waga, wiek dziecka i gabaryty Memoli > Skoki rozwojowe i koncepcja 4 trymestru

Dziecko rośnie, a Memola wraz z nim! Przekształć Memole i uzyskaj kosz sensoryczny

Druga faza Memoli to rodzaj bujanego kojca, miejsce do zabawy i relaksu. Kiedy dziecko zaczyna się podnosić, siadać i przekręcać, to najwyższy czas na podniesienie burty. Wszystkie inne kołyski byłyby w tym momencie odstawione w kąt, ponieważ są zbyt niebezpieczne dla dziecka, jednak Memola, to przecież łóżeczko które rośnie z dzieckiem. druga faza kołyski Memola W naszym produkcie możesz bezpiecznie kołysać dziecko dalej. Dla potwierdzenia naszych zapewnień, o opinię poprosiliśmy specjalistów ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Medicor, którzy po zapoznaniu się z produktem wydali pozytywną rekomendację:

W drugim etapie, jako kosz sensoryczny, Memola będzie pomocna dla dzieci, które zaczynają siadać i stawać ucząc ich świadomości własnego ciała. Dzięki podnoszonym wyżej bokom dziecko jest bezpieczne (…), może przyjmować dowolne i wygodne pozycje.

Podnosząc burtę, tworzysz więc fantastyczne miejsce do zabawy, które jednocześnie wspiera rozwój dziecka i wzmacnia motorykę, a wszystko odbywa się w bezpiecznej dla dziecka przestrzeni.

Memola świetnie zastępuje też wszelkiego rodzaju kojce, a przy tym jest dla dziecka bardziej atrakcyjna. Bujany kosz, to zdecydowanie lepszy wybór niż stacjonarny kojec, z którego dziecko bardzo szybko chce uciec, ponieważ po prostu się w nim nudzi.

Tradycyjny kojec jest dla dziecka statyczną, mało atrakcyjną klatką. Bujany kosz Memola natomiast, jest jakby huśtawką i fajnym miejscem zabaw. Wnętrze wykończone bawełnianą tkaniną jest przyjemne do przebywania i do zabawy.

Dzięki ruchowi, który oferuje bujany kosz, Memola jest atrakcyjna dla dziecka. Może się ono w niej wygłupiać i huśtać, a kiedy jest zmęczone – wyciszyć i zapaść w drzemkę. Po wrzuceniu do środka kolorowych kulek, zyskujesz basen sensoryczny, który dodatkowo stymuluje wrażenia dotykowe dziecka i daje mu masę radości.

Wejście do kosza Memoli – dla bezpieczeństwa i lepszej sprawności motorycznej dziecka

Przychodzi taki moment w życiu dziecka, w którym nie chce ono już siedzieć w bujanym kojcu. Chce wyjść, a zaraz potem znowu wejść z powrotem. Chodzące już dziecko próbuje nawet często wspiąć się na burtę. Dlatego dla jego poczucia bezpieczeństwa, ale też dla lepszego rozwoju motorycznego dziecka stworzyliśmy bardzo funkcjonalne wejście do kosza Memoli.

fazy rozwoju w Memoli

Obniż kosz tak, żeby wisiał tuż nad ziemią. Otwórz wejście do Memoli i pozwól dziecku wchodzić i wychodzić z niej samemu. Zobaczysz, że stanie się ona szybko bazą dla Twojego malucha. Miejscem ucieczki i zabaw. Maluch będzie do niej sam wpełzał, a przy okazji próbując balansować, będzie uczył się utrzymywania równowagi.

Szybko zauważysz, że dzięki temu, jego rozwój motoryczny, pewność i zgrabność ruchów bardzo mocno będą się rozwijać.

Wymiary kołyski w drugiej fazie

Wysokość burty 60 cm. Od około 6 do 8 miesięcy życia (od momentu, kiedy dziecko zaczyna chodzić). Dziecko może w koszu spędzać czas w dzień. Kosz może służyć też do usypiania dziecka i dziennych drzemek. Maksymalne obciążenie 30 kg.

Zobacz również:
> Lepszy rozwój motoryczny dzięki Memoli
> Opinie specjalistów
> Memola w gabinecie SI i w domu

To łóżeczko naprawdę rośnie z dzieckiem! Trzecia faza używania Memoli

Trzecia faza Memoli: Przekształć Memole w huśtawkę i daj dziecku świetne miejsce zabaw i rozwoju!

Przekształć Memolę w huśtawkę i ciesz się jej walorami dłużej – tak długo, jak Twoje dziecko będzie miało na to ochotę. W tej wersji nawet do 12 roku życia! Czy umiesz na szybko przypomnieć sobie inny, równie praktyczny produkt?

trzecia faza rozwoju w Memoli

W fazie huśtawki, Memola, jest wspaniałym miejscem, aktywującym wszystkie mięśnie. Pozwala doskonalić umiejętności równoważne, a przede wszystkim to miejsce świetnej zabawy i relaksu. Dzięki temu, Twoje dziecko również w wieku szkolnym nadal ma szanse na prawidłowy rozwój motoryczny, i wsparcie integracji sensorycznej.

trzecia faza Memoli - zabawa z rodzeństwem

Wymiary huśtawki w 3 fazie

Płaska platforma – od 3 lat do 12 lat.
Maksymalne obciążenie huśtawki – 60 kg.

Zobacz również:
> Co to jest Integracja Sensoryczna (SI)?

Memola to produkt ekonomiczny i ekologiczny zarazem!

Rozwiazanie na długie lata. Nie chcieliśmy co chwilę kupować nowej, większej huśtawki bądź bujaka.

Memola jest produktem przeznaczonym do wieloletniego użytku (znacznie dłuższego niż inne produkty). Inwestujesz więc w produkt, który może służyć przez lata. Gwarantuje to również jakość użytych do produkcji kołyski materiałów. Dzięki temu zakup produktu opłaca się nie tylko pod kątem ekonomicznym (wydajemy przez lata mniej pieniędzy), ale również ekologicznym (produkty nie są wyrzucane po roku, czy dwóch, ale używane przez wiele lat).

kołyska Memola jako produkt ekonomiczny

Naszym zamysłem przy projektowaniu Memoli był powrót do idei używania doskonałej jakości produktów, które stoją w opozycji do kultury szybkiej konsumpcji. Nie zależy nam na tym, byście co 2-3 lata wymieniali kołyskę na nowy produkt, lecz mogli cieszyć się jednym dużo dłużej.

Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku produktów dla dzieci. Jak wiadomo, wyrastają one ze wszystkiego tak szybko, że ledwo nadążamy z kupowaniem nowych rzeczy. Gdy natomiast w rodzinie pojawi się kolejny maluch – cykl życia Memoli zaczyna się od początku. W przypadku zauważenia jakichkolwiek śladów zużycia, mamy do zaproponowania prześcieradło na zmianę w różnych wersjach kolorystycznych!

Podsumowanie walorów Memoli

 • Dzięki Memoli oszczędzasz pieniądze czas i miejsce
 • Memola to produkt na wiele lat, wielofunkcyjny i praktyczny
 • Zastępuje ona wiele produktów, przez co jest też bardzo opłacalnym zakupem
 • Memola jest wykonana z najlepszej jakości materiałów
 • Dobrej jakości produkt na wiele lat to wybór ekologiczny!