Integracja sensoryczna i rozwój dziecka w Memoli

Wszystkie elementy kołyski zostały zaprojektowane tak, by wspierać całościowy motoryczny i sensoryczny rozwój dziecka przez całe dzieciństwo w sposób dla niego naturalny, bezpieczny i relaksujący poprzez zabawę i zwykłą codzienną aktywność. Memola powstała we współpracy z neurologiem dr Grażyną Banaszek.

MEMOLA TO NAJLEPSZA INWESTYCJA W ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA

Towarzyszy mu przez całe dzieciństwo i wspiera je w rozwoju.

integracja sensoryczna w Memoli - kontakt wzrokowy

“Gdyby każde dziecko miało od początku Memolę, mniej dzieci wymagałoby terapii SI i fizjoterapii”
– Aleksandra Charęzińska, terapeutka SI

 

Dlaczego leżenie na brzuszku i jednoczesne kołysanie jest tak ważne dla rozwoju twojego dziecka?

Memola jako jedyny produkt daje możliwość jednoczesnego kołysania w pozycji na brzuszku i obserwowania otoczenia z każdej strony.

Czemu to takie ważne?

Jest to niezwykle istotna i innowacyjna cecha. Dzięki temu niemowlę, starając się podnieść główkę, wzmacnia mięśnie szyi i barków, przedramion, kręgosłupa oraz brzucha. Pozwala to Twojemu dziecku na lepszy start w przyszłość  –  przez lepszy rozwój motoryczny i większą pewność siebie.

integracja sensoryczna - kulki sensoryczne zabawa w Memoli

Dlaczego leżąc na brzuszku w Memoli dziecko lepiej sie rozwija?

Jej opatentowany uchwyt sprawia, że każdy ruch dziecka jest odzwierciedlony przez kołyskę. Kołyska dla dzieci MEMOLA porusza się wraz z maleństwem. Dziecko leżąc na brzuszku i chcąc zobaczyć, co znajduje się za przezroczystą burtą kołyski, podnosi główkę. W tym czasie dzieje się kilka ważnych rzeczy:

Dziecko ma motywację, by podnieść główkę i długo utrzymywać ją w tej pozycji, ponieważ najzwyczajniej w świecie jest ciekawskie. Dzieci zazwyczaj nie lubią podnosić główki, ponieważ jest ona ciężka i wymaga to od nich sporego wysiłku. Cechy Memoli sprawiają jednak, że dziecko nabiera chęci, by zobaczyć, co jest “na zewnątrz”. Pomaga to też w utrzymywaniu kontaktu wzrokowego z opiekunami.

Dziecko unosząc główkę, by spojrzeć przez burtę, musi jednocześnie balansować, by utrzymać równowagę. Tym samym wprawia ono Memolę w bardzo delikatny ruch. Będąc w ciągłym ruchu dziecko ćwiczy koordynację i utrzymywanie równowagi. Reguluje też napięcie mięśniowe, aktywizuje wszystkie mięśnie szkieletowe, mięśnie przedramion i barków. Uczy się też niezwykle ważnej świadomości swojego ciała. Szybko dostrzega, że to jego działania sprawiają, że Memola się porusza i zaczyna dalej eksperymentować. Przyswaja nowe umiejętności – jest coraz sprawniejsze motorycznie, a jednocześnie pewniejsze swoich ruchów i swojego ciała.

Mózg malucha otrzymuje w tym samym czasie wiele informacji o otoczeniu, o przedmiotach wokół, odległości, zapachu itp. Na dodatek robi to leżąc w pozycji na brzuszu, będąc w ruchu., co wiąże się z koncentracją uwagi. Mózg malucha musi te informacje połączyć ze sobą (scalić) i zinterpretować – czyli następuje integracja sensoryczna. Dzięki Memoli unikniesz więc takich problemów, jak zaburzenia integracji sensorycznej swojego dziecka.

 

“W Memoli możemy sobie pozwolić także na częste leżenie na brzuszku i czuć się bezpiecznie, a siateczka zachęca do patrzenia na świat przez dzieci i ćwiczenia podnoszenia główki.” – Malwina, mama bliźniąt

 

Jak Memola wspiera naukę równowagi i koordynację?

integracja sensoryczna w Memoli zabawa z rodzeństwem

Memola wspiera rozwój Twojego dziecka nie tylko w wieku niemowlęcym. Kołyska została tak zaprojektowana, by rosła wraz z dzieckiem, dostosowując się do etapów jego rozwoju. Aby przez całe dzieciństwo mogła wzmacniać Integrację sensoryczną malucha. Podnosząc burtę otrzymujesz kosz sensoryczny, rodzaj bujanego kojca. Dlatego dziecko leżąc, czy siedząc, cały czas pracuje nad utrzymaniem równowagi.

 

“Po raz pierwszy obróciła się z pleców na bok i na brzuch właśnie w Memoli. W ciągu dnia z czasem nauczyła się podnosić głowę w pozycji leżenia na brzuchu. (…) następnie klęczeć – utrzymywać się przy ściankach, momentalnie uczy się nowych ruchów i rzeczy. Widać jak spontaniczne, lekkie kołysanie wymaga od niej kontroli własnego ciała. (…)” – Dominik Sorocki – tata i fizjoterapeuta

 

Ćwiczenie równowagi i wzmacnianie mięśni w Memoli

Wiesz już, że Memola pełniąca funkcję kołyski i łóżeczka, ułatwia usypianie dziecka. W koszu Memoli natomiast, dziecko może bezpiecznie siedzieć i balansować. Może się też położyć, przekręcać, robić to, na co ma ochotę, odpocząć.

Co najważniejsze, w Memoli dziecko nie usiądzie, dopóki jego mięśnie kręgosłupa nie będą na tyle mocne, żeby dziecko mogło siedzieć samodzielnie. Jest to bardzo istotne dla kształtowania prawidłowej postawy ciała.

Bawiąc się w Memoli, dziecko wzmacnia odpowiednio wszystkie mięśnie. Dzięki temu kołyska Memola wspiera, a nie wyręcza – dziecko działa samodzielnie na tyle, na ile pozwala mu jego ciało.

Pomóż dziecku wykorzystać jego potencjał!

Lepszy rozwój twojego dziecka dzięki kołysko-huśtwce Memola

Dzięki opatentowanemu uchwytowi i zastrzeżonej konstrukcji, dziecko jest w stanie najmniejszym ruchem mięśni poruszyć Memolę. Aktywuje to zmysł czucia głębokiego, odpowiadający za świadomość swojego ciała, ale też aktywuje i wzmacnia Integrację sensoryczną.

Dziecko siedzi i próbuje sięgnąć zabawkę lub przekręcić się, wykonać jakiś nieokreślony ruch. Memola odzwierciedla ten ruch, płynnie zmieniając swoją pozycję. Ten ruch daje dziecku radość. Do jego mózgu dociera impuls z informacją o zmianie położenia. Dziecko automatycznie aktywuje mięśnie wewnętrzne i stara się utrzymać równowagę, budując tym samym świadomość swojego ciała.

integracja sensoryczna niemowlę w kołysce Memola

“Należy zauważyć zalety konstrukcyjne produktu, dzięki którym dziecko samo potrafi nauczyć się wprowadzać kołysko-huśtawkę w ruch stymulując tym samym zmysł czucia głębokiego.” – Dr n. med. Grażyna Banaszek

Maluch szybko zauważa, że to on jest odpowiedzialny za ten ruch. Jest jednocześnie bezpieczny, więc może wygłupiać się do woli. Opatentowany uchwyt Memoli sprawia też, że ruch Memoli jest płynny i przewidywalny dla dziecka, tak jakby stanowiło ono jedność z Memolą.

Co to daje: dziecko permanentnie ćwiczy równowagę i koordynację ruchową, poczucie własnego ciała w przestrzeni. Wzmacnia mięśnie i rozwija się motorycznie. Buduje świadomość swojego ciała i PEWNOŚĆ SIEBIE!

Dzięki temu dziecko wychowane w Memoli jest lepiej motorycznie rozwinięte niż jego rówieśnicy, a dodatkowo szybciej i łatwiej zdobywa kolejne etapy rozwoju.

 

Dzięki Multisensorycznej kołysce Memola inwestujesz w rozwój dziecka

Dziecko lepiej rozwinięte motorycznie, bardziej świadome i pewne swoich ruchów na pewno będzie dobrze jeździć rowerkiem, świetnie jeździć na nartach, grać w piłkę, strzelać gole, jeździć konno, tańczyć i robić, co tylko sobie zamarzy. Ale nie tylko to, albo nie tylko to jest efektem jego pozytywnego rozwoju.

 

Memola pomaga w walce z zaburzeniami integracji sensorycznej. Najważniejsze to lepsza integracja sensoryczna, lepsza koordynacja ruchowa i motoryka dziecka. Dziecko rozwinięte sensomotorycznie to dziecko, które lepiej i pewniej raczkuje, siada i chodzi. To również dziecko, które lepiej czyta, pisze, lepiej się koncentruje i lepiej radzi sobie w szkole.

To dziecko pewniejsze siebie, mądrzejsze i po prostu szczęśliwsze!

 

Dzieci wychowane w Memoli są sprawniejsze motorycznie.

Dzieci wychowane w Memoli znacznie szybciej, sprawniej i lepiej w porównaniu do rówieśników siadają, wstają i zaczynają chodzić. Są przy tym pewne swoich ruchów, skoncentrowane i bardzo świadome swojego ciała. Co najważniejsze robią to samodzielnie.

Dzieje się tak ponieważ mają one bardzo dobrze wzmocnione wszystkie grupy mięśni (szkieletowe, nóg, mięśnie boczne), mają bardzo dobrze rozwiniętą koordynację ruchową, są świadome własnego ciała. Dlatego właśnie inwestując w zakup Memoli inwestujesz w rozwój dziecka.

Dzieci wychowane w Memoli, jak wskazują rodzice i specjaliści, są sprawniejsze motorycznie bardziej pewne siebie, łatwiej i lepiej zdobywają kamienie milowe rozwoju. Memola to inwestycja w przyszłość dziecka w jego lepszy start.

 

“Mogę zauważyć, że moja córka dzięki Memoli jest bardzo sprawna motorycznie, świadoma swojego ciała i w porównaniu do rówieśników znacznie bardziej pewna swoich ruchów.” – Dominik Sorocki – tata i fizjoterapeuta

zabawa z rodzeństwem w kołysce Memola zabawki sensoryczne

W czym kosz Memoli jest lepszy od kojca oraz huśtawek dla dzieci poniżej trzeciego roku życia?

W tradycyjnej huśtawce do siedzenia dziecko jest kołysane przez nas i siedzi tylko w jednej pozycji. Aktywuje niewielką liczbę mięśni. Tylko w Memoli ma szansę ćwiczyć też mięśnie boczne – próbując balansować i utrzymać równowagę, siedząc. Przyjmuje przeróżne pozycje. Może być huśtane, kręcone przez nas lub samo się turlać i wygłupiać. To wszystko aktywuje mięśnie, ćwiczy równowagę i stymuluje ośrodek przedsionkowy.

rozwój integracji sensorycznej - basen kulkowy Memola

Memola służy idei wspierania rozwoju dziecka przez całe dzieciństwo.

Ostatnim jej etapem jest huśtawka MEMOLA. “Zabawka”, którą każde dziecko kocha i powinno mieć w pokoju. Część “Huśtawka” służy nie tylko fajnej zabawie. To właśnie huśtanie sprawia, że mózg dziecka dalej jest doskonalony, lepiej się rozwija, jest stymulowany ośrodek przedsionkowy, tworzą się połączenia nerwowe, następuje integracja Sensoryczna.

Dziecko ćwiczy równowagę, jednocześnie mając możliwość zrelaksowania się. Oczywiście te umiejętności są dzięki Memoli stopniowo rozwijane już wcześniej. Na etapie użytkowania huśtawki dziecko je doskonali. Memola to doskonałe miejsce odpoczynku i relaksu. Miła w dotyku powierzchnia zachęca do spędzania w niej czasu.

 

Wyrównanie szans dzięki Memoli

kołyska dla dzieci Memola - wyrównanie szans

“Ze względu na to, że Julek jest nadwrażliwy na dotyk kołysanie na rękach nie było dla niego komfortowe, w Memoli natomiast czuł się doskonale.” – Monika Aleksandrowicz, mama

 

Niektóre dzieci mają trudniejszy start – Memola jest dla nich szansą na prawidłowy rozwój i wyrównanie do rówieśników.

Mamy tu na myśli dzieci z tzw. grupy ryzyka zaburzeń Integracji Sensorycznej, czyli między innymi: wcześniaki, dzieci urodzone przez cesarskie cięcie, po ciężkim porodzie i niską skalą Apgar. Dla nich Memola to profilaktyka, ważny element wsparcia motoryki, zmysłu czucia głębokiego, stymulacji przedsionka.

Kołyska Memola daje szanse na wczesne zastosowanie terapii metodą Integracji Sensorycznej. Cechy Memoli pomogą dziecku nie tylko wyrównać deficyty, czy też wesprzeć je na tyle, aby ewentualne korzystanie z terapii SI, fizjoterapii było bardziej owocne.

Memola wesprze dziecko, aby mogło wyrównać do rówieśników i miało dobry start. Każdy czas jest bezcenny, aby wspomóc malucha w tej drodze. Z Memolą dziecko ma szansę na to już od pierwszych dni życia.

 

“W wieku 6 miesięcy rozpoczął rehabilitację – był dzieckiem leżącym, nie chwytał rączkami, nie obracał się. Dziś ma rok – siedzi, „pełzakuje” i bawi się zabawkami. Jest fajnym radosnym, kontaktowym dzieckiem. (…) dużo zawdzięczamy tej kołysce (…)” – Monika Aleksandrowicz, mama

 
 

Specjaliści doceniają Memolę!

Wielu fizioterapeutów lekarzy i specjalistów docenia Memolę i jej właściwości.

“Memola korzystnie wpływa na stymulację układu przedsionkowego oraz na rozwój różnorodnych funkcji układzie nerwowym dziecka. W szczególny sposób korzystnie działa na integrację sensoryki czyli na scalanie i przetwarzanie odbieranych z otoczenia różnorodnych wrażeń. Pomaga w ich porządkowaniu i lepszym ich rozumieniu.” – Dr n. med. Grażyna Banaszek

 

PODSUMOWANIE WALORÓW MEMOLI