Usypianie dziecka - łóżeczko-kołyska Memola

Dzięki kołysaniu już w brzuchu jako pierwszy zmysł stymulowany jest zmysł przedsionkowy. Dlatego też po narodzinach dziecko łatwiej się wycisza i uspokaja bujane w ramionach, noszone itp. Kołysanie to jedna z najważniejszych potrzeb noworodka, zapewniająca spokojny sen i poczucie bezpieczeństwa.

JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO ZASNĘŁO?

Moje dziecko nie chce spać! Memola ułatwia usypianie niemowlęcia.

kolyska 3w1 Memola usypianie dziecka w kołysce Memola

Podobne pytania zadają sobie rodzice na początku swojej drogi rodzicielskiej. Wyobraźmy sobie, że dziecko przez 9 miesięcy było cały czas bujane w brzuchu mamy. Nawet w czasie snu, oddychając mama delikatnie je kołysała. Ten ruch jest dla niego naturalny, kojący, a co najważniejsze też stymulujący.

 

“Julek od początku bardzo źle śpi – kilka do kilkunastu pobudek w nocy. Uspokajał się dopiero gdy wzięło się go na ręce. Od kiedy śpi w Memoli nocne pobudki są nadal ale wystarczą dwa „machnięcia” kołyską i wszyscy mogą spać dalej.” – Monika Aleksandrowicz, mama

 

Dlaczego kołysać?

My też lubimy się bujać!

Potrzeba ta jest tak bardzo w nas zakorzeniona, że sami chętnie relaksujemy się, leżąc w hamaku czy kołysząc się w fotelu. To samo musisz zapewnić swojemu dziecku.
Często powtarzany pogląd “nie kołysz, bo się przyzwyczai” jest nie tylko błędny, ale i krzywdzący dla dziecka. To tak jakby powiedzieć: “Nie kochaj, bo się przyzwyczai”. Dla dziecka kołysanie nieodłącznie kojarzy się z mamą, a tu w grę wchodzi poczucie bezpieczeństwa.

Kołysanie to nie tylko kojenie, to również prawidłowy sensoryczny i motoryczny rozwój dziecka.
Badania pokazują, że dzieci, które w wieku niemowlęcym były bujane i później huśtane, szybciej siadały. Szybciej też zaczynały chodzić i lepiej, oraz szybciej zdobywały kolejne etapy rozwoju.

kołyska Memola - zabawa w Memoli

“… rodzice obawiają się, że dziecko przyzwyczai się do bujania i później będzie problem z odzwyczajaniem. Ja się też tego bałam, tym bardziej, że Julek dużo się bujał. Dziś kiedy z Memoli już wyrasta wiem, że moje obawy były nieuzasadnione – świetnie odnajduje się też w łóżeczku.” – Monika Aleksandrowicz, mama

 

Memola pomaga ukoić kolki niemowlęce

Jak pomóc dziecku w czasie kolek? To jest pytanie jakie zadaje sobie nie jeden rodzic, zmagający się z kolkami swojego dziecka . Jest to trudny czas dla wszystkich – żal jest wtedy i maleństwa, które się męczy, i zmęczonych rodziców. Nasza Memola dzięki wyjątkowemu kołysaniu, podobnemu do tego w brzuchu mamy, pomaga maleństwu ukoić ból podczas kolki. Wyjątkowy ruch kołyski Memola gra tu dużą rolę.

 

Dzięki opatentowanej konstrukcji Memola gwarantuje funkcjonalność, jakiej nie oferują inne modele kołysek. Memola porusza się z jednej strony bardzo kojąco i uspakajająco,  z drugiej strony bardzo stabilnie i delikatnie. Dodatkowo, dzięki temu, że jest w niej odpowiednio dużo miejsca, można wspomóc maleństwo spowijaniem. W czasie kolek pomaga również ułożenie pod kontem tak, by główka była wyżej. To również jest możliwe w Memoli, dzięki możliwości regulowania i przekrzywiania dna. Również układanie na brzuszku i kołysanie jest bardzo pomocne na kolki, jak również pomaga w rozmasowania brzuszka.

Dziecko, leżąc na brzuszku naturalnie i automatycznie poprawia pracę jelit oraz wydalanie gazów, które są jedna z przyczyn kolek. Memola jest doskonale przystosowana do kładzenia dziecka w tej pozycji.

„Staś ma aktualnie 6 tygodni i od 2 tygodni walczymy z kolkami. (…) Dwa dni temu powiesiliśmy w pokoju kołyskę Memola. Jak tylko włożyłam Stasia do Memoli i zaczęłam go bujać od razu się uspokoił. Jedyne czego żałuję to, to że 2 tygodnie tak się męczyliśmy bez tej kołyski! (…) Jestem naprawdę bardzo zadowolona z takiej inwestycji. Memola sprawiła, że Staś jest spokojny a ja mam czas na zajęcie się domem, kiedy on słodko śpi lub podziwia widoki z kołyski!” –  Marta Hak

 

Memola to kołyska wisząca

Jej opatentowana konstrukcja sprawia, że ruch jest dokładnie taki, jak ruchy płodowe dziecka w brzuchu mamy. Dzięki temu maleństwo czuje się bezpiecznie, szybciej się uspokaja i zasypia. Ruch kołyski jest dla niego stabilny i równomierny.

Kołyska Memola porusza się nie tylko z pomocą opiekuna. Jest ona tak skonstruowana, że reaguje na najmniejszy ruch dziecka. W ten sposób wprowadza ono Memolę w delikatne bujanie swoimi jeszcze nieskoordynowanymi ruchami (podobnie jak wcześniej – kopiąc w brzuchu mamy, wprowadzało wody płodowe w ruch).

kołyska Memola zawsze pod ręką

Taka stymulacja – kołysanie i wyciszanie – ma szczególnie pozytywny wpływ na dziecko w czasie kolek. Również wcześniakom oraz dzieciom z grupy wymagających tzw. high need baby kołysanie przynosi ukojenie. Wyspane i zrelaksowane dziecko, to zrelaksowany i wyspany rodzic.

 

“Memola wspaniale wpływa na dziecko(…) moc bujania Memoli jest wielka: uspokaja, wycisza, usypia 🙂 a ponieważ jest to system podwieszany, to bujanie jest wyjątkowo płynne i łagodne (nie do zastąpienia przez drewniana kołyskę na płozach.” – Aleksandra Święcicka mama Marcysi

Memola, w odróżnieniu do wiszących kołysek i hamaczków, oferuje dziecku znacznie więcej.

“Jako tata, fizjoterapeuta dostrzegam ogromny “udział” Waszej kołyski w rozwoju motorycznym naszego dziecka. Od niemowlaka spała w niej sama (…), następnie podwyższyliśmy ścianki i kołyska doskonale sprawdza się jako miejsce do odpoczynku, zabaw, ale w dużej mierze do ćwiczeń, naszej córki.” – Dominik Sorocki – tata i fizjoterapeuta

 

Więcej bezpieczeństwa: bo zawsze widzisz dziecko.

Więcej swobody: może się poruszać w każdą stronę.

Możliwość leżenia na brzuszku: w normalnej kołysce dziecko leży na pleckach i widzi tylko sufit, w Memoli możesz je bezpiecznie położyć na brzuszku i pozwolić mu obserwować świat. Lepszy, bardziej intuicyjny i zrównoważony ruch kołyski, współgrający z dzieckiem.

Nie tylko dzieci w wieku niemowlęcym korzystają z wielozadaniowości Memoli. W niektórych przypadkach dzieci potrzebują większego rozmachu, lub ruchu góra-dół bardziej niż na boki. W Memoli dziecko można kołysać w różne strony i z różnym natężeniem.

 

Wyciszanie dziecka dzięki Memoli i koncepcja 4 trymestru

Kołyska i łóżeczko niemowlęce w jednym - Memola

Pierwsze miesiące to miesiące wyciszania i kojenia dziecka. W brzuszku było miło ciemno, ciasno, ciepło i bujało. Według koncepcji 4 trymestru, dziecko potrzebuje przez pierwsze 3 miesiące warunków podobnych do tych, jakie zna z brzucha mamy. Stąd tak ważne jest kołysanie, delikatne, zmienne – tak jak w brzuchu mamy.

 

Memola posiada specjalna zasłonkę, która nie zaburza cyrkulacji powietrza, a która świetnie osłania dziecko od nadmiaru bodźców wewnętrznych. To bardzo ważne w pierwszym okresie życia maleństwa. Bez względu na to, czy znajduje się ona w pokoju dziecka, w salonie, czy w Twojej sypialni obok łóżka rodziców.

kołyska dla dzieci Memola wyciszenie dziecka - zasłonka do kołyski Memola

Udogodnienia w Memoli dla Rodziców

“Jesteśmy zadowoleni z Memoli, łącznie z tatą, który może siedzieć na łóżku i kołysać dziewczyny z odległości przy pomocy liny.” – Malwina, mama

 

Memolę można wygodnie powiesić przy samym łóżku rodziców. Zastępuje w ten sposób dostawkę do łóżka i łóżeczko, a niemowlę nadal czuje się jak we własnym łóżku. Dzięki przezroczystym ściankom masz kontrolę nad tym, co dzieje się z dzieckiem. Czasem maluch zaczyna się wybudzać, albo coś już mu się zaczyna śnić –  wystarczy minimalny ruch ręką, aby pobujać Memolę, a dziecko błogo śpi dalej.

Memola ma specjalną pętelkę, do której można przyczepić linkę i nie wstając z łóżka niewielkimi ruchami – nawet jednym palcem, prawie nie używając siły, uspać maluszka.

Przez pierwsze około 6 miesięcy dziecko może spać w Memoli w dzień i w nocy. Szybki zakup łóżeczka jest więc niepotrzebny.

W momencie gdy zaczyna siadać, należy podnieść burtę na wyższy poziom. Wtedy też z reguły maluch jest za duży na wygodne spanie w Memoli przez całą noc.

kołyska Memola - udogodnienia w Memoli

Drzemki w Memoli z podniesioną burtą.

Kiedy już podniesiesz burtę na poziom wyżej, z Kołyski Memola zrobisz Kosz Sensoryczny. To swego rodzaju bujany kojec, w którym nadal z powodzeniem możesz praktykować z dzieckiem dzienne drzemki.

Memola to nie tylko stymulacja i usypianie, ale także miejsce na relaks!

 

 

PODSUMOWANIE WALORÓW WISZĄCEJ KOŁYSKI MEMOLA