Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka z Memolą

Wielu rodziców obawia się, że kładąc dziecko w kołysce czy łóżeczku, nie będą mieli kontroli nad tym, co się z nim dzieje. Zwłaszcza, jeśli maluszek leży na brzuszku i dopiero uczy się podnosić główkę. Wiemy, że każdy rodzic chce przecież dla swojej pociechy jak najlepiej, stawiając bezpieczeństwo dziecka ponad wszystkie inne dogodności produktu.

Projektując kołyskę Memola pomyśleliśmy i o tym. Całkowicie przezroczyste ściany Memoli sprawiają, że masz swoje maleństwo cały czas na oku i możesz szybko zareagować, jeśli widzisz, że coś się dzieje. Twój spokój wewnętrzny i realne bezpieczeństwo maluszka jest przecież najważniejsze. Sprawdź, dlaczego Memola może pełnić funckję bezpiecznego łóżeczka dla niemowlaka.

Bezpieczeństwo dzieci to nasza misja!

Z Memolą zawsze masz pod okiem swoje maleństwo. Przezroczysta tkanina pozwala rodzicom zobaczyć, co robi dziecko. Dzięki temu masz pewność, że zadbasz o to, co dla Ciebie najważniejsze. Bezpieczeństwo dzieci w naszej kołysce doceniła też Mama Aneta. Sprawdź, co napisała w swojej recenzji:

poczucie bezpieczeństwa w kołysce Memola

Pozostawiając Maję w Memoli jestem spokojna, bo wiem ze nic się jej nie stanie. Mogę spokojnie przygotować obiad czy posprzątać dom, (…). Obecnie nasza córcia znalazła sposób jak raczkować w rozbujanej kołysce, kwicząc i piszcząc wesoło że potrafi utrzymać równowagę.

Przezroczystość ścian Memoli to wygoda dla Ciebie

Zastanawiasz się, czy kupić kojec dziecięcy, czy łóżeczko turystyczne – coś, co będzie służyć dziecku do samodzielnej zabawy? Mogłoby się wydawać, że głównym zadaniem kojca jest zamknięcie dziecka w jednym miejscu… jednak to nie wystarczy!

Bardzo ważne jest, aby móc tam bezpiecznie wkładać malucha i, aby opiekun mógł widzieć każde zachowanie i reakcję dziecka. Na rynku dostępne są różne produkty tego typu – składany kojec drewniany, plastikowy kojec turystyczny podobny do łóżeczka turystycznego, kojce modułowe i wiele innych. Nasza Memola może zastąpić je wszystkie!

Łóżeczka i kojce wykonane w całości z drewna lub plastiku, mogą zawierać łatwo-dostępne i niebezpieczne elementy, które dziecko mogłoby samodzielnie oderwać i włożyć do buzi. Miękki kojec – kosz sensoryczny to jedna z faz naszej kołyski.

To funkcjonalność Memoli, z której możesz korzystać, gdy dziecko siada samodzielnie, przemieszcza się lub bawi. Ty w tym czasie usiądź wygodnie w fotelu i dopij swoją ulubioną kawę, patrząc, jak Twoja pociecha bawi się, lub śpi w kołysce.

Bezpieczne łóżeczko dla niemowlaka doceniła też Agata, mama i terapeutka SI. Poniżej przedstawiamy jej rekomendację Memoli:

Memola zapewnia dzieciom bezpieczeństwo. Mam pewność, że Maluch eksploruje świat, z zainteresowaniem patrzy, a jednocześnie jest bezpieczny i nie wypadnie. (…)To ważne dla rodziców, i dla mnie – osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo dzieci podczas zajęć.

Kontakt wzrokowy

poczucie bezpieczeństwa w kołysce Memola kontakt wzrokowy

Gdziekolwiek jesteś, masz kontakt wzrokowy z dzieckiem. Daje to Tobie pewność, że wszystko jest pod kontrolą. Kontakt z rodzicem i możliwość obserwowania, co robi, daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa. Ciągły kontakt wzrokowy buduje też więź z dziecka z rodzicem, zaciekawia i rozwija. Rodzice korzystający z Memoli to doceniają!

Doskonałym rozwiązaniem jest również siatka, przez którą dziecko widzi wszystko co się dzieje dookoła. Iga uwielbia patrzeć jak obok na dywanie bawi się jej starsza siostra. Dzięki Memoli mogę je nawet zostawić na chwilę same w pokoju, bez obaw, że coś się stanie.

Nie tylko w fazie wiszącej kołyski, ale również na etapie kosza sensorycznego (rodzaj bujanego kojca) przezroczystość Memoli daje dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz swobody. Może ono w czasie zabawy fantastycznie obserwować, co się dzieje wokół. Pamiętaj, że dla małego dziecka odłożenie i brak kontaktu z opiekunem to powód do płaczu. Czuje się ono wówczas zagrożone.

Bezpieczny niemowlak, zadowolone rodzeństwo

Kiedy pojawia się nowy członek rodziny, starsze rodzeństwo również bardzo chce go poznać. Rodzice często boją się, że jeszcze nienauczony obchodzenia się z niemowlakiem starszy brat, lub siostra zrobi mu niechcący krzywdę.

Dzidziuś budzi jednak zawsze ogromną ciekawość. Dzięki Memoli nie trzeba odseparowywać maleństwa, tylko pozwolić na bezpieczne budowanie tak ważnej relacji, jak miłość rodzeństwa.

Przezroczyste ścianki kołyski sprawiają, że starszak może mówić do dziecka, widzieć je i nawiązywać z nim kontakt. Może je też kołysać i (na swój uroczy sposób) opiekować się dzidziusiem. Wspiera to integrację między rodzeństwem i wspomaga integrację sensoryczną.

W naszej kołysce maluch jest bezpieczny, a Ty masz pewność, że przy tych zabawach brat lub siostra nie zrobią mu krzywdy (na przykład wkładając palec do oka, lub drapiąc niechcący).

Dzieciaki będą się zapoznawać z maluchem na bezpiecznej przestrzeni, dzięki przezroczystej siatce i odpowiednio wysoko zawieszonej Memoli. Łóżeczka czy kojce drewniane nie mają siatki, a dranki z drewna bywają bardzo niebezpieczne.

(…) zależało mi, żeby starsze rodzeństwo miało ograniczony dostęp do dziecka, a byłoby to niemożliwe w zwykłym łóżeczku, (…) dlatego możliwość regulowania wysokości, na jakiej wisi kołyska była dla mnie bardzo istotna. I tak, w pierwszych tygodniach życia, wisiała ona na wysokości, która utrudniała dostęp do niej starszym dzieciom, a gdy Mała podrosła, a dzieciaki zrozumiały, ze jest to maleństwo, na które trzeba bardzo uważać­ mogłam obniżyć wysokość i kołyska wisi tak, że mają do niej dostęp wszyscy członkowie rodziny.

Dla całej rodziny — dla pieska i kotka też!

kontakt wzrokowy ze zwierzęciem - bezpieczzeństwo w Memoli

Jeśli masz domowego pupila, dziecko może z nim bezpiecznie próbować nawiązać kontakt przez siatkę kołyski. Dzięki temu nie jest odizolowane i ma szansę na lepszą integrację sensoryczną, rozwój emocjonalny oraz możliwość oswojenia się ze zwierzęciem.

Ty z kolei masz też pewność, że przy wzajemnym poznawaniu się dziecka i zwierzątka, Twoje maleństwo jest bezpieczne, szczególnie jeśli dodatkowo podniesiesz Memolę wyżej. Twój pupil ma natomiast nadal swój rewir i miejsce do przechodzenia pod kołyską. W ten sposób wszyscy są szczęśliwi.

Zawsze daje poczucie bezpieczeństwa

Wygłupy w Memoli i odbijanie się od miękkiej siatki to nie tylko bezpieczna i fajna zabawa, to nauka równowagi i wsparcie integracji sensorycznej.

nauka równowagi i wsparcie integracji sensorycznej

Ściany Memoli są na tyle przezroczyste, by dziecko miało możliwość obserwacji i zabawy, ale nadal mogło czuć bezpieczne granice siatki, mając pewność, że nie spadnie i może się o nią wygodnie oprzeć.

One czują się w niej bezpiecznie. Nie boją się kombinować z poznawaniem nowych pozycji, bo wiedzą, że nawet jak im się nie powiedzie, to w nic nie uderzą.(…) Obserwując ich rozwój, wiem, że Memola na pewno odegrała tu ważną rolę.

Zrelaksuj się z Memolą!

Memola to fantastyczny sprzęt dla mamy i dziecka. Z Memolą możesz po ciąży wrócić do formy. Tu też mają zastosowanie wyjątkowe właściwości Memoli, czyli przezroczyste boki i podwieszona konstrukcja.

Możesz wykonywać swoje ulubione ćwiczenia jogi czy fitnessu, ćwicząc naprzeciwko dziecka, przebywającego w Memoli. Tak, to Jest możliwe, przy zachowaniu najwyższego standardu bezpieczeństwa dziecka!

W tym samym czasie możesz też mówić do bobasa, lub go kołysać. Możesz wpleść swoje ćwiczenia z zabawą dla niego. Dziecko może w tym czasie siedzieć, leżeć na brzuszku albo po prostu spać. Sprawdź naszą książkę sensoryczną i dowiedz się, jak pomóc dziecku w rozwoju integracji sensorycznej!

Ćwicząc, nie tylko aktywujesz rozwój malucha, ale i sama masz chwilę na ćwiczenia i powrót do formy.

Bezpieczeństwo dziecka w Memoli:

Zawsze widzisz swoje dziecko
Wiesz, co się z nim dzieje w dzień i w nocy. Widzisz, czym się bawi i co robi, a dziecko widzi Cię. Możesz pomóc drugiemu dziecku i mieć maluszka na oku. Taka obserwacja zapewnia maksymalne bezpieczeństwo niemowlaka.

Twoje dziecko jest bezpieczne, kiedy zaczyna się przewracać na boki.
Stabilne podłoże pozwala mu ćwiczyć tę umiejętność, a miękkie ścianki z siatki zapewniają odpowiednią barierę.

Podnoszona burta
Kiedy dziecko już zaczyna siadać i przebywanie w kołysce mogłoby być dla niego niebezpieczne, podnosimy burtę Memoli wyżej. Maluch może dalej bezpiecznie ćwiczyć siadanie i się huśtać.

Zabezpieczenie przed odbijaniem – bezpieczne huśtanie
Memola jest bardzo lekka, waży niecałe 5 kg. Dodatkowo ma dookoła dwa pluszowe wałki, które amortyzują uderzenia. Dlatego też nic się nie stanie, kiedy starsze dziecko zderzy się z Memolą lub gdy stukniemy Memolą niechcący w meble.

Wisząca kołyska nie przewróci się
Zawsze trzyma środek ciężkości. Kiedy obciążymy mocno jeden bok Memoli, kołyska przesunie się, utrzymując środek ciężkości – nie wywróci się do góry nogami, ponieważ jest podwieszona i bardzo stabilna. Odpowiednio duże dziecko może próbować wyjść górą, dlatego stworzyliśmy specjalne wyjście.

Wyjście z kosza dla starszego dziecka
Kiedy dziecko już jest na tyle duże i samodzielne, że może chcieć wdrapać się i wyjść z Memoli, korzystamy z kolejnej jej funkcjonalności. Kołyska ma otwierane wyjście, które można odsunąć, maksymalnie ją opuszczając tak, żeby dziecko mogło z niej samo bezpiecznie wchodzić i wychodzić.

Dobra cyrkulacja powietrza
Poprzez przezroczyste boki Memoli, dziecko dostaje zawsze dużo tlenu. Zasłonka została tak zaprojektowana, żeby zawsze pozostała przerwa, zapewniająca dobrą cyrkulację powietrza.

Podwójne zabezpieczenie i rozłożenie ciężaru
Zawieszenie na 2 hakach to nie tylko stabilność i wygoda kołysania, ale również bezpieczeństwo zawieszenia.

Certyfikowane materiały
Do szycia Memoli używamy bezpiecznych tkanin z certyfikatem Oeko-text.

Certyfikowane materiały
Dla bezpieczeństwa maluchów Memola przeszła testy wytrzymałościowe i została przebadana na zgodność z normami.

Wygoda użytkowania i przewieszania w inne miejsce

Bezpieczne łóżeczko dla niemowlaka Memola to wygoda użytkowania. Wieszając ją w salonie, czy kuchni możesz zająć się przygotowaniem posiłku, pomocą drugiemu dziecku, ciągle mając maleństwo na oku.

Pod wieczór, Memolę łatwo przewiesisz do sypialni, tak, by w nocy, mając dziecko w przezroczystej kołysce obok łóżna, nie musieć wstawać.

Dla Twojej wygody Memola ma przyszytą pod spodem pętelkę, do której możesz przyczepić linkę i wygodnie bujać dziecko z pewnej odległości, kiedy akurat potrzebujesz zrobić coś innego.

Zobacz również:

> Do czego służy pentelka pod spodem?
> Gdzie najlepiej powiesić Memolę?
> Dlaczego Memolę najlepiej zawieszać do sufitu?

Podsumowanie walorów wiszącej kołyski Memola

To BEZPIECZEŃSTWO Twojego dziecka

  • Bezpieczeństwo dziecka, kiedy musisz je na chwile odłożyć.
  • Daje kontakt wzrokowy z dzieckiem niezależnie od tego, w którym miejscu pomieszczenia jesteś
  • Możesz wykonywać ćwiczenia jogi lub fitness wraz z dzieckiem przebywającym w Memoli
  • Wygoda i komfort dla Ciebie
  • Pomaga w integracji maleństwa ze starszym rodzeństwem
  • Zapewnia bezpieczeństwo dziecku, kiedy w domu jest jeszcze kot, czy pies