Poczucie bezpieczeństwa - Twoje dziecko bezpieczne w Memoli

Wielu rodziców obawia się, że kładąc dziecko w kołysce czy łóżeczku, nie będą mieli kontroli nad tym, co się z nim dzieje. Zwłaszcza, jeśli maluszek leży na brzuszku i dopiero uczy się podnosić główkę. Projektując kołyskę Memola pomyśleliśmy i o tym. Całkowicie przezroczyste ściany Memoli sprawiają, że masz swoje maleństwo cały czas na oku i możesz szybko zareagować, jeśli widzisz, że coś się dzieje.

TWOJE DZIECKO JEST ZAWSZE BEZPIECZNE, A TY MASZ JE W ZASIĘGU WZROKU

Rodzice zawsze mogą zobaczyć, co robi dziecko i upewnić się, że dobrze się czuje. Dzięki temu masz pewność, że zadbasz o to, co dla Ciebie najważniejsze.

poczucie bezpieczeństwa - kołyska Memola zawsze w pobliżu

“Pozostawiając Maję w Memoli jestem spokojna, bo wiem ze nic się jej nie stanie. Mogę spokojnie przygotować obiad czy posprzątać dom, (…). Obecnie nasza córcia znalazła sposób jak raczkować w rozbujanej kołysce, kwicząc i piszcząc wesoło że potrafi utrzymać równowagę.” – Aneta, mama

 

Przezroczystość ścian Memoli to również wygoda dla Ciebie

Możesz usiąść wygodnie w fotelu i dopić swoją ulubioną kawę, patrząc, jak Twoje dziecko bawi się lub śpi w kołysce. Zastanawiasz się, czy kupić kojec dziecięcy, czy łóżeczko turystyczne – coś, co będzie służyć dziecku do samodzielnej zabawy? Mogłoby się wydawać, że głównym zadaniem kojca jest zamknięcie dziecka w jednym miejscu, i to wystarcza. Jednak bardzo ważne jest, aby móc tam bezpiecznie wkładać malucha, aby dziecko polubiło przebywać w nim, i aby opiekun mógł widzieć każde zachowanie i reakcję dziecka. Na rynku dostępne są różne produkty tego typu – składany kojec drewniany, plastikowy kojec turystyczny podobny do łóżeczka turystycznego, kojce modułowe. Zanim zdecydujesz się na zakup, weź pod uwagę kilka ważnych aspektów. Łóżeczka i kojce wykonane w całości z drewna lub plastiku mogą zawierać łatwo-dostępne i niebezpieczne elementy, które dziecko mogłoby samodzielnie oderwać i włożyć do buzi. Miękki kojec – kosz sensoryczny to jedna z faz naszej kołyski. To funkcjonalność Memoli, z ktorej możesz korzystać, gdy dziecko siada samodzielnie, przemieszcza się lub bawi.

 Dobry kojec to bezpieczny kojec. W Memoli Twoja pociecha jest bezpieczna, a Ty możesz wyjść do toalety, czy wziąć prysznic.

 

“Memola zapewnia dzieciom bezpieczeństwo. Mam pewność, że Maluch eksploruje świat, z zainteresowaniem patrzy, a jednocześnie jest bezpieczny i nie wypadnie. (…)To ważne dla rodziców, i dla mnie – osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo dzieci podczas zajęć.” – Agata Jankowiak: mama i terapeutka integracji sensorycznej

Kontakt wzrokowy

poczucie bezpieczeństwa - kontakt wzrokowy w Memoli

Gdziekolwiek jesteś, masz kontakt wzrokowy z dzieckiem. Daje to Tobie pewność, że wszystko jest pod kontrolą (kiedy np. zajmujesz się pomocą starszemu dziecku). Kontakt z rodzicem i możliwość obserwowania, co robi, daje maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, ale są również ciekawe i rozwijające. Ciągły kontakt wzrokowy buduje też więź z maluchem.

 

“Doskonałym rozwiązaniem jest również siatka, przez którą dziecko widzi wszystko co się dzieje dookoła. Iga uwielbia patrzeć jak obok na dywanie bawi się jej starsza siostra. Dzięki Memoli mogę je nawet zostawić na chwilę same w pokoju, bez obaw, że coś się stanie.” – Anna, mama

 

Dla małego dziecka odłożenie i brak kontaktu z opiekunem to powód do płaczu. Czuje się ono wówczas zagrożone.

Nie tylko w fazie wiszącej kołyski, ale również na etapie kosza sensorycznego (rodzaj bujanego kojca) przezroczystość Memoli daje dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz swobody. Może ono w czasie zabawy fantastycznie obserwować, co się dzieje wokół.

Rodzeństwo też się cieszy

bezpieczeństwo w Memoli - kontakt niemowlęcia z rodzeństwem

Kiedy pojawia się nowy członek rodziny, starsze rodzeństwo również bardzo chce go poznać. Rodzice często boją się, że jeszcze nienauczone obchodzenia się z niemowlakiem starszy brat lub siostra zrobią mu niechcący krzywdę. Ciekawość jest natomiast ogromna. Dzięki Memoli starszak może mówić do dziecka, może je widzieć, może z nim nawiązywać kontakt, może je kołysać. Wspiera to integrację między rodzeństwem i wspomaga rozwój w Memoli.

Maluch natomiast jest bezpieczny w kołysce, a Ty masz pewność, że przy tych zabawach brat lub siostra nie zrobią maleństwu krzywdy (na przykład wkładając palec do oka lub drapnąć niechcący – co może mieć miejsce w przypadku, gdy wybierzesz drewniany kojec czy kojec plastikowy). Będą się zapoznawać z maluchem powoli, dzięki przezroczystej siatce i odpowiednio wysoko zawieszonej Memoli. Łóżeczka czy kojce drewniane nie mają siatki, a dranki z drewna bywają bardzo niebezpieczne.

 

“(…) zależało mi, żeby starsze rodzeństwo miało ograniczony dostęp do dziecka, a byłoby to niemożliwe w zwykłym łóżeczku, (…) dlatego możliwość regulowania wysokości, na jakiej wisi kołyska była dla mnie bardzo istotna. I tak, w pierwszych tygodniach życia, wisiała ona na wysokości, która utrudniała dostęp do niej starszym dzieciom, a gdy Mała podrosła, a dzieciaki zrozumiały, ze jest to maleństwo, na które trzeba bardzo uważać­ mogłam obniżyć wysokość i kołyska wisi tak, że mają do niej dostęp wszyscy członkowie rodziny.” – Aleksandra Święcicka mama Marcysi

Dla całej rodziny - dla pieska i kotka też!

Jeśli masz pieska lub kotka, dziecko może z nim bezpiecznie próbować nawiązać kontakt przez siatkę kołyski. Dzięki temu nie jest odizolowane i ma szansę również lepszej integracji sensorycznej, rozwoju emocjonalnego oraz możliwość oswojenia się ze zwierzęciem.

Ty masz też pewność, że przy wzajemnym poznawaniu się dziecka i zwierzątka, Twoje maleństwo jest bezpieczne, że nie zostanie zadrapane. Jeśli dodatkowo podniesiesz Memolę wyżej, możesz być spokojny, że dziecko jest całkowicie bezpieczne. Natomiast Twój pupil ma nadal swój rewir i miejsce do przechodzenia pod Memolą. W ten sposób wszyscy są szczęśliwi.

bezpieczeństwo w kołysce Memola - kontakt ze zwierzęciem domowym

Zawsze daje poczucie bezpieczeństwa

dziecko bezpieczne w Memoli - kołyska 3w1 Memola

Ściany Memoli są na tyle przezroczyste, by dziecko miało możliwość obserwacji i zabawy, ale nadal mogło czuć bezpieczne granice siatki. Czuć że nie spadnie, może się o nią oprzeć.
Wygłupy w Memoli i odbijanie się od miękkiej siatki to nie tylko bezpieczna i fajna zabawa, to nauka równowagi i wsparcie integracji sensorycznej.

 

“One czują się w niej bezpiecznie. Nie boją się kombinować z poznawaniem nowych pozycji, bo wiedzą, że nawet jak im się nie powiedzie, to w nic nie uderzą.(…) Obserwując ich rozwój, wiem, że Memola na pewno odegrała tu ważną rolę.” –

https://www.instagram.com/zdublowane

Joga i fitnes z Memolą? Relax dla mamy?

Tak, to również jest możliwe! Memola to fantastyczny sprzęt dla mamy i dziecka. Z Memolą możesz po ciąży wrócić do formy. Tu też mają zastosowanie wyjątkowe właściwości Memoli, czyli przezroczyste boki i podwieszona konstrukcja.

Możesz wykonywać swoje ulubione ćwiczenia jogi czy fitnessu, ćwicząc naprzeciwko dziecka, przebywającego w Memoli. W tym samym czasie możesz też mówić do dziecka, wrzucać mu piłeczkę, czy je kołysać. Możesz wpleść swoje ćwiczenia z zabawą dla niego. Ono obserwując Cię, ma zabawę, samo próbuje utrzymać równowagę. Dziecko może w tym czasie siedzieć, leżeć na brzuszku albo po prostu spać. Sprawdź naszą książkę sensoryczną i dowiedz się, jak pomóc dziecku w rozwoju integracji sensorycznej!

Ćwicząc, nie tylko aktywujesz rozwój malucha, ale i sama masz chwilę na ćwiczenia i powrót do formy.

Bezpieczeństwo w Memoli:

Zawsze widzisz swoje dziecko.
Wiesz, co się z nim dzieje w dzień i w nocy. Widzisz, czym się bawi i co robi, a dziecko widzi Ciebie. Możesz pomóc drugiemu dziecku i mieć maluszka na oku.

Twoje dziecko jest bezpieczne, kiedy zaczyna się przewracać na boki.
Stabilne podłoże pozwala mu ćwiczyć tę umiejętność, a miękkie ścianki z siatki zapewniają odpowiednia barierę.

Podnoszona burta – kiedy dziecko już zaczyna siadać
i przebywanie w kołysce mogłoby być dla niego niebezpieczne, podnosimy burtę Memoli wyżej. Maluch może dalej bezpiecznie ćwiczyć siadanie i się huśtać.

Zabezpieczenie przed odbijaniem – bezpieczne huśtanie.
Memola jest bardzo lekka, waży niecałe 5 kg. Dodatkowo ma dookoła dwa pluszowe wałki, które amortyzują uderzenia. Dlatego też nic się nie stanie, kiedy starsze dziecko zderzy się z Memolą lub gdy stukniemy Memolą niechcący w meble.

Wisząca kołyska nie przewróci się.
Zawsze trzyma środek ciężkości. Kiedy obciążymy mocno jeden bok Memoli, kołyska przesunie się utrzymując środek ciężkości – nie wywróci się do góry nogami, ponieważ jest podwieszona i bardzo stabilna. Odpowiednio duże dziecko może próbować wyjść górą, dlatego stworzyliśmy specjalne wyjście.

Wyjście z kosza dla starszego dziecka.
Kiedy dziecko już jest na tyle duże i samodzielne, że może chcieć wdrapać się i wyjść z Memoli, korzystamy z kolejnej jej funkcjonalności. Memola ma otwierane wyjście, które można odsunąć, maksymalnie opuścić Memolę tak, żeby dziecko mogło samo bezpiecznie wchodzić i wychodzić z Memoli.

Dobra cyrkulacja powietrza.
Poprzez przezroczyste boki Memoli dziecko dostaje zawsze dużo tlenu. Zasłonka została tak zaprojektowana, żeby zawsze pozostała przerwa, zapewniająca dobrą cyrkulację powietrza.

Zawieszenie na 2 hakach to nie tylko stabilność i wygoda kołysania, ale również bezpieczeństwo zawieszenia:
podwójne zabezpieczenie i rozłożenie ciężaru.

Certyfikowane materiały.
Do szycia Memoli używamy bezpiecznych tkanin z certyfikatem Oeko-text.

Zgodność z normami.
Dla bezpieczeństwa maluchów Memola przeszła testy wytrzymałościowe i została przebadana na zgodność z normami.

Wygoda użytkowania i przewieszania w inne miejsce

Wisząca  kołyska Memola to wygoda użytkowania. Wieszając ją w salonie, czy kuchni możesz zająć się przygotowaniem posiłku, pomocą drugiemu dziecku i nadal mieć maleństwo na oku. Łatwo przewiesisz Memolę też do sypialni, tak by w nocy, mając dziecko przy sobie w Memoli, nie musieć wstawać z łóżka – widzisz, co się z maleństwem dzieje.

Dla Twojej wygody Memola ma przyszytą pod spodem pętelkę, do której możesz przyczepić linkę i wygodnie bujać dziecko z pewnej odległości, kiedy akurat potrzebujesz zrobić coś innego.

 

PODSUMOWANIE WALORÓW WISZĄCEJ
KOŁYSKI MEMOLA