SZPITAL POŁOŻNICZO-GINEKOLOGICZNY MEDIKOR

 

Kołyska „Memola” zapewnia komfortowe warunki, które wspomagają zdrowy i naturalny rozwój dziecka od narodzin do wieku przedszkolnego.
Kołyska wykonana jest z delikatnego, miłego i neutralnego dla dziecka materiału. Okrągły kształt kołyski i specjalny zaczep powoduje, że kołyska nie skręca się samoistnie w trakcie kołysania. Raz wprawiona w ruch kołysze się przez długi okres czasu. Zapewnia dziecku kojący i delikatny ruch, symulujący ruchy z okresu ciąży „jak w „brzuchu mamy”. Spokojny i harmonijny ruch zapewnia dziecku spokój i równowagę. Dzięki przeźroczystym bokom kołyski możliwy jest kontakt wzrokowy z opiekunami i otoczeniem.

Dziecko widzi i słyszy rodzica, a rodzice i opiekunowie mają je cały czas pod opieką, widząc co dzieje się z dzieckiem. Dodatkowych wrażeń dostarczać mogą wiszące zabawki na zewnątrz kołyski wykonane z różnych materiałów absorbujących uwagę malucha.

Memola jest dobrym rozwiązaniem dla zarówno wcześniaków jak i noworodków urodzonych w terminie. Komfortowe warunki sprawiają, że dzieci doskonale odnajduję się w łóżeczku, są radosne oraz kontaktowe z otoczeniem.

Memola dzięki szybkiemu przekształceniu konstrukcji może służyć dzieciom od niemowlaka do przedszkolaka. Jako łóżeczko można używać jej przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. W pierwszym okresie będzie służyć do spania. W drugim etapie jako kosz sensoryczny będzie pomocny dla dzieci, które zaczynają siadać, stawać ucząc ich świadomości własnego ciała. Dzięki podnoszonym wyżej bokom dziecko jest bezpieczne, może pełzać po materacyku, przyjmować dowolne i wygodne pozycje.

W trzecim etapie przekształcana jest w huśtawkę, która służy dzieciom od trzeciego roku życia do około 12 lat. Dzięki regulowanemu zawieszeniu możliwe jest dostosowanie memoli do wysokości sufitu od 2 do 3 metrów.

Szpital położniczo-ginekologiczny Medikor - opinia