POLSKIE STOWARZYSZENIE TERAPEUTÓW INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

 

Kołyska MEMOLA jest „przyjaznym sensorycznie” sprzętem do stymulacji rozwoju niemowląt i dzieci starszych.

Kołyska umożliwia delikatną stymulację systemu przedsionkowego w zakresie ruchu liniowego, jak i rotacyjnego w różnych pozycjach ułożeniowych. Wrażenia płynące z systemu przedsionkowego dziecko odbiera już od około 10 tygodnia ciąży. Spokojny, harmonijny ruch zapewnia dziecku spokój i pozwala zachować równowagę.

Konstrukcja kołyski (przezroczyste boki) umożliwia stały kontakt wzrokowy dziecka z opiekunami i otoczeniem. Wokół boków kołyski (tzw. burty) można zawieszać zabawki, które będą dziecku dostarczały dodatkowych wrażeń.

Kołyska składa się z trzech odrębnych części – każdą z nich można wykorzystać zgodnie z aktualnymi potrzebami dziecka.

Zarówno kolorystyka, jak i wykończenie jest delikatne, miłe i neutralne dla dziecka. Kołyska jest okrągła, zamykana w pokrowcu. Powłoczkę, w którą zapakowany jest materac można swobodnie zdjąć i uprać. Jest lekka i łatwa do zawieszania.

Kołyska z pewnością stanowiłaby uzupełnienie sprzętu do wczesnej stymulacji rozwoju (wczesnego wspomaganie rozwoju) oraz terapii integracji sensorycznej. Byłaby dobrym rozwiązaniem dla wcześniaków, dzieci, których rozwój wiąże się z różnymi trudnościami, jak i dla dzieci prawidłowo rozwijających się.

Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej