LEPSZY ROZWÓJ MOTORYCZNY DZIĘKI MEMOLI

Dominik Sorocki – tata i fizjoterapeuta

 

Jako tata, fizjoterapeuta dostrzegam ogromny “udział” Waszej kołyski w rozwoju motorycznym naszego dziecka.  Od niemowlaka spała w niej sama do 4 miesiąca życia, następnie podwyższyliśmy ścianki i kołyska doskonale sprawdza się jako miejsce do odpoczynku, zabaw, ale w dużej mierze do ćwiczeń, naszej córki.

Po raz pierwszy obróciła się z pleców na bok i na brzuch właśnie w Memoli. W ciągu dnia z czasem nauczyła się podnosić głowę w pozycji leżenia na brzuchu. Po podniesieniu burty doskonale sprawdza się jako miejsce do odpoczynku, zabaw, ale w dużej mierze do “ćwiczeń”, które sama sobie wymyśla;).

Odkąd próbuje w niej siadać, następnie klęczeć – utrzymywać się przy ściankach, momentalnie uczy się nowych ruchów i rzeczy. Widać jak spontaniczne, lekkie kołysanie wymaga od niej kontroli własnego ciała. Aktualnie córka z uśmiechem na twarzy staje przy ściankach Memoli wprowadzając kołyskę w ruch. Łącząc to z obserwacją innych moich małych pacjentów w pracy zawodowej, dostrzegam, że dzieje się to między innymi za sprawą lekkich, spontanicznych ruchów, które dziecko samo wywołuje będąc w Memoli.

Mogę zauważyć, że moja córka dzięki Memoli jest bardzo sprawna motorycznie, świadoma swojego ciała i w porównaniu do rówieśników znacznie bardziej pewna swoich ruchów.
Reasumując, jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu, polecamy Memole komu się da i chwalę wszystkim również jako Fizjoterapeuta , pozdrawiam.