JAK SPRAWIĆ, BY DZIECKO ZASNĘŁO?

Moje dziecko nie chce spać! Memola ułatwia usypianie niemowlęcia.

Podobne pytania zadają sobie rodzice na początku swojej drogi rodzicielskiej. Wyobraźmy sobie, że dziecko przez 9 miesięcy było cały czas bujane w brzuchu mamy. Nawet w czasie snu, oddychając mama delikatnie je kołysała. Ten ruch jest dla niego naturalny, kojący, a co najważniejsze też stymulujący.

Dzięki kołysaniu już w brzuchu jako pierwszy zmysł stymulowany jest zmysł przedsionkowy. Dlatego też po narodzinach dziecko łatwiej się wycisza i uspokaja bujane w ramionach, noszone itp. Kołysanie to jedna z najważniejszych potrzeb noworodka.

 

“Julek od początku bardzo źle śpi – kilka do kilkunastu pobudek w nocy. Uspokajał się dopiero gdy wzięło się go na ręce. Od kiedy śpi w Memoli nocne pobudki są nadal ale wystarczą dwa „machnięcia” kołyską i wszyscy mogą spać dalej.” – Monika Aleksandrowicz, mama

 

Dlaczego kołysać?

My też lubimy się bujać!

Potrzeba ta jest tak bardzo w nas zakorzeniona, że sami chętnie relaksujemy się, leżąc w hamaku czy kołysząc się w fotelu.
Często powtarzany pogląd “nie kołysz, bo się przyzwyczai” jest nie tylko błędny, ale i krzywdzący dla dziecka. To tak jakby powiedzieć: “Nie kochaj, bo się przyzwyczai”. Dla dziecka kołysanie nieodłącznie kojarzy się z mamą, czyli bezpieczeństwem.

Kołysanie to nie tylko kojenie, to również prawidłowy sensoryczny i motoryczny rozwój dziecka.
Badania pokazują, że dzieci, które w wieku niemowlęcym, były bujane i później huśtane, szybciej siadały, szybciej zaczynały chodzić i lepiej i szybciej zdobywały kolejne etapy rozwoju.

“… rodzice obawiają się, że dziecko przyzwyczai się do bujania i później będzie problem z odzwyczajaniem. Ja się też tego bałam, tym bardziej, że Julek dużo się bujał. Dziś kiedy z Memoli już wyrasta wiem, że moje obawy były nieuzasadnione – świetnie odnajduje się też w łóżeczku.” – Monika Aleksandrowicz, mama

 

Memola pomaga ukoić kolki niemowlęce

Jak pomóc dziecku w czasie kolek? To jest pytanie jakie nie jeden rodzic zmagający się z kolkami niemowlaka sobie zadaje.  Jest to trudny czas dla wszystkich,  żal jest wtedy i maleństwa, które się męczy i zmęczonych rodziców. Nasza Memola dzięki wyjątkowemu kołysaniu  jak w brzuch mamy niezwykle pomaga maleństwu ukoić ból i kolki. Ogromnie pomaga właśnie wyjątkowy  ruch kołyski Memola.

Dzięki opatentowanej konstrukcji Memola porusza się z jednej strony bardzo kojąco i uspakajająco,  z drugiej strony bardzo stabilnie i delikatnie.  Dodatkowo dzięki temu, że jest w niej odpowiednio dużo miejsca można wspomóc maleństwo spowijaniem. W czasie kolek pomaga również ułożenie pod kontem tak by główka była wyżej, co również dzięki możliwości regulowania i przekrzywiania dna jest w Memoli możliwe. Również układania na brzuszku i kołysanie jest bardzo pomocne na kolki i pomaga w rozmasowania brzuszka.

Dziecko leżąc na brzuszku naturalnie i automatycznie poprawia pracę jelit oraz wydalanie gazów, które są jedna z przyczyn kolek. Memola jest doskonale przystosowana do kładzenia dziecka w tej pozycji.

 

„Staś ma aktualnie 6 tygodni i od 2 tygodni walczymy z kolkami. (…) Dwa dni temu powiesiliśmy w pokoju kołyskę Memola. Jak tylko włożyłam Stasia do Memoli i zaczęłam go bujać od razu się uspokoił. Jedyne czego żałuję to, to że 2 tygodnie tak się męczyliśmy bez tej kołyski! (…) Jestem naprawdę bardzo zadowolona z takiej inwestycji. Memola sprawiła, że Staś jest spokojny a ja mam czas na zajęcie się domem, kiedy on słodko śpi lub podziwia widoki z kołyski!” –  Marta Hak

 

Memola to kołyska wisząca

Jej opatentowana konstrukcja sprawia, że ruch jest dokładnie taki jak ruchy płodowe dziecka w brzuchu mamy. Dzięki temu maleństwo czuje się bezpiecznie, szybciej się uspokaja i zasypia. Ruch kołyski jest dla niego stabilny i równomierny.

Nie tylko rodzice mogą delikatnie kołysać dziecko. Memola jest tak skonstruowana, że reaguje na najmniejszy ruch. W ten sposób dziecko swoimi jeszcze nieskoordynowanymi ruchami wprowadza Memolę w delikatne poruszenie (podobnie jak wcześniej kopiąc w brzuchu mamy, wprowadzało wody płodowe w ruch).

Taka stymulacja – kołysanie i wyciszanie – ma szczególnie pozytywny wpływ na dziecko w czasie kolek. Również wcześniakom oraz dzieciom z grupy wymagających tzw. high need baby kołysanie przynosi ukojenie. Wyspane i zrelaksowane dziecko, to zrelaksowany i wyspany rodzic.

 

“Memola wspaniale wpływa na dziecko(…) moc bujania Memoli jest wielka: uspokaja, wycisza, usypia 🙂 a ponieważ jest to system podwieszany, to bujanie jest wyjątkowo płynne i łagodne (nie do zastąpienia przez drewniana kołyskę na płozach.” – Aleksandra Święcicka mama Marcysi

Memola, w odróżnieniu do wiszących kołysek i hamaczków, oferuje dziecku znacznie więcej.

“Jako tata, fizjoterapeuta dostrzegam ogromny “udział” Waszej kołyski w rozwoju motorycznym naszego dziecka. Od niemowlaka spała w niej sama (…), następnie podwyższyliśmy ścianki i kołyska doskonale sprawdza się jako miejsce do odpoczynku, zabaw, ale w dużej mierze do ćwiczeń, naszej córki.” – Dominik Sorocki – tata i fizjoterapeuta

 

Więcej bezpieczeństwa: bo zawsze widzimy dziecko.

Więcej swobody: może się poruszać w każdą stronę.

Możliwość leżenia na brzuszku: w normalnej kołysce dziecko leży na pleckach i widzi tylko sufit, w Memoli możemy je bezpiecznie położyć na brzuszku i pozwolić mu obserwować świat. Lepszy, bardziej intuicyjny i zrównoważony ruch kołyski, współgrający z dzieckiem.

Niektóre dzieci potrzebują większego rozmachu lub ruchu góra-dół bardziej niż na boki. W Memoli dziecko można kołysać w różne strony i z różnym natężeniem.

 

Wyciszanie dziecka dzięki Memoli i koncepcja 4 trymestru

Pierwsze miesiące to miesiące wyciszania i kojenia dziecka. W brzuszku było miło ciemno, ciasno, ciepło i bujało. Według koncepcji 4 trymestru, dziecko potrzebuje przez pierwsze 3 miesiące warunków podobnych do tych, jakie zna z brzucha mamy. Stąd tak ważne jest kołysanie, delikatne, zmienne – tak jak w brzuchu mamy.

Memola posiada specjalna zasłonkę, która nie zaburza cyrkulacji powietrza, a która świetnie osłania dziecko od nadmiaru bodźców wewnętrznych. To bardzo ważne w pierwszym okresie życia maleństwa.

Udogodnienia w Memoli dla Rodziców

“Jesteśmy zadowoleni z Memoli, łącznie z tatą, który może siedzieć na łóżku i kołysać dziewczyny z odległości przy pomocy liny.” – Malwina, mama

 

Memolę można wygodnie powiesić przy samym łóżku rodziców. Zastępuje w ten sposób dostawkę do łóżka i łóżeczko. Dzięki przezroczystym ściankom mamy kontrolę nad tym, co dzieje się z dzieckiem. Czasem maluch zaczyna się wybudzać albo coś już mu się zaczyna śnić –  wystarczy minimalny ruch ręką, aby pobujać Memolę, a dziecko błogo śpi dalej.

Memola ma specjalną pętelkę, do której można przyczepić linkę i nie wstając z łóżka niewielkimi ruchami jednym palcem, prawie nie używając siły, uspać maluszka.

Przez pierwsze około 6 miesięcy dziecko może spać w Memoli w dzień i w nocy. W momencie gdy zaczyna siadać, należy podnieść burtę na wyższy poziom. Wtedy też z reguły maluch jest za duży na wygodne spanie w Memoli przez całą noc.

Drzemki w Memoli z podniesioną burtą.

Kiedy już podniesiemy burtę na poziom wyżej i z Kołyski Memola zrobimy Kosz Sensoryczny czyli taki bujany kojec, to nadal z powodzeniem możemy w dzień praktykować w Memoli dzienne drzemki.

Memola to nie tylko stymulacja i usypianie, ale także miejsce na relaks!

 

PODSUMOWANIE WALORÓW WISZĄCEJ KOŁYSKI MEMOLA