Integracja sensoryczna i rozwój dziecka w Memoli

Memola powstała we współpracy z neurologiem dr Grażyną Banaszek. Przez cały proces (od projektowania, przez planowanie konstrukcji, po finalny produkt), swoją uwagę skupialiśmy na tym, aby Memola niosła wartość dla dziecka i jego rodziców.

Wszystkie elementy kołyski zostały zaprojektowane tak, by wspierać całościowy motoryczny i sensoryczny rozwój dziecka przez całe dzieciństwo w sposób dla niego naturalny, bezpieczny i relaksujący poprzez zabawę i zwykłą codzienną aktywność.

Memola to najlepsza inwestycja w rozwój Twojego dziecka

O funkcjonalności Memoli i o tym, że jest jak łóżeczko, które rośnie razem z dzieckiem, możesz przeczytać w innej zakładce. Jednak to, że towarzyszy ona mu przez całe dzieciństwo, to nie jest tylko kwestia ekonomiczna, ale również prozdrowotna.

integracja dziecka z rodzicem - kołyska Memola

Gdyby każde dziecko miało od początku Memolę, mniej dzieci wymagałoby terapii SI i fizjoterapii.

Memola jako jedyny produkt daje możliwość jednoczesnego kołysania w pozycji na brzuszku i obserwowania otoczenia z każdej strony.

Dlaczego leżenie na brzuszku i jednoczesne kołysanie jest tak ważne dla rozwoju twojego dziecka?

Jest to niezwykle istotna i innowacyjna cecha. Dzięki temu niemowlę, starając się podnieść główkę, wzmacnia mięśnie szyi i barków, przedramion, kręgosłupa oraz brzucha. Pozwala to Twojemu dziecku na lepszy start w przyszłość – przez lepszy rozwój motoryczny i większą pewność siebie.

integracja sensoryczna w Memoli

Dlaczego leżąc na brzuszku w Memoli dziecko lepiej sie rozwija?

Jej opatentowany uchwyt sprawia, że każdy ruch dziecka jest odzwierciedlony przez kołyskę. Kołyska dla dzieci MEMOLA porusza się wraz z maleństwem. Dziecko leżąc na brzuszku i chcąc zobaczyć, co znajduje się za przezroczystą burtą kołyski, podnosi główkę.

W tym czasie dzieje się kilka ważnych rzeczy:

Dziecko ma motywację, by podnieść główkę i długo utrzymywać ją w tej pozycji, ponieważ najzwyczajniej w świecie jest ciekawskie. Dzieci zazwyczaj nie lubią podnosić główki, ponieważ jest ona ciężka i wymaga to od nich sporego wysiłku. Cechy Memoli sprawiają jednak, że dziecko nabiera chęci, by zobaczyć, co jest “na zewnątrz”. Pomaga to też w utrzymywaniu kontaktu wzrokowego z opiekunami.

Dziecko, unosząc główkę, by spojrzeć przez burtę, musi jednocześnie balansować, by utrzymać równowagę. Tym samym wprawia ono Memolę w bardzo delikatny ruch. Będąc w ciągłym ruchu, dziecko ćwiczy koordynację i utrzymywanie równowagi. Reguluje też napięcie mięśniowe, aktywizuje wszystkie mięśnie szkieletowe, mięśnie przedramion i barków.

Uczy się też niezwykle ważnej świadomości swojego ciała. Szybko dostrzega, że to jego działania sprawiają, że Memola się porusza i zaczyna dalej eksperymentować. Przyswaja nowe umiejętności – jest coraz sprawniejsze motorycznie, a jednocześnie pewniejsze swoich ruchów i swojego ciała.

Mózg malucha otrzymuje w tym samym czasie wiele informacji o otoczeniu, o przedmiotach wokół, odległości, zapachu itp. Na dodatek robi to, leżąc w pozycji na brzuszku, będąc w ruchu, co wiąże się z koncentracją uwagi. Mózg malucha musi te informacje połączyć ze sobą (scalić) i zinterpretować – czyli następuje integracja sensoryczna. Dzięki Memoli unikniesz więc takich problemów, jak zaburzenia integracji sensorycznej swojego dziecka.

W Memoli możemy sobie pozwolić także na częste leżenie na brzuszku i czuć się bezpiecznie, a siateczka zachęca do patrzenia na świat przez dzieci i ćwiczenia podnoszenia główki.

Zobacz również:
> Leżenie na brzuszku – dlaczego jest tak ważne?
> Grupa ryzyka zaburzeń Integracji Sensorycznej (SI)

Jak Memola wspiera naukę równowagi i koordynację?

integracja dziecka z rodzeństwem - kołyska Memola

Memola wspiera rozwój Twojego dziecka nie tylko w wieku niemowlęcym. Kołyska została tak zaprojektowana, by rosła wraz z dzieckiem, dostosowując się do etapów jego rozwoju. Aby przez całe dzieciństwo mogła wzmacniać Integrację sensoryczną malucha. Podnosząc burtę, otrzymujesz kosz sensoryczny, rodzaj bujanego kojca. Dlatego dziecko leżąc, czy siedząc, cały czas pracuje nad utrzymaniem równowagi.

Po raz pierwszy obróciła się z pleców na bok i na brzuch właśnie w Memoli. W ciągu dnia z czasem nauczyła się podnosić głowę w pozycji leżenia na brzuchu. (…) następnie klęczeć – utrzymywać się przy ściankach, momentalnie uczy się nowych ruchów i rzeczy. Widać jak spontaniczne, lekkie kołysanie wymaga od niej kontroli własnego ciała. (…)

Ćwiczenie równowagi i wzmacnianie mięśni w Memoli

Wiesz już, że Memola pełniąca funkcję kołyski i łóżeczka, ułatwia usypianie dziecka.
W koszu Memoli natomiast, dziecko może bezpiecznie siedzieć i balansować. Może się też położyć, przekręcać, robić to, na co ma ochotę, odpocząć.

Co najważniejsze, w Memoli dziecko nie usiądzie, dopóki jego mięśnie kręgosłupa nie będą na tyle mocne, żeby dziecko mogło siedzieć samodzielnie. Jest to bardzo istotne dla kształtowania prawidłowej postawy ciała.

Bawiąc się w naszej kołysce, dziecko wzmacnia odpowiednio wszystkie mięśnie. Dzięki temu kołyska Memola wspiera, a nie wyręcza – dziecko działa samodzielnie na tyle, w jakim stopniu pozwala mu jego ciało.

Pomóż dziecku wykorzystać jego potencjał!

Lepszy rozwój twojego dziecka dzięki kołysko-huśtwce Memola

Dzięki opatentowanemu uchwytowi i zastrzeżonej konstrukcji dziecko jest w stanie najmniejszym ruchem mięśni poruszyć Memolę. Aktywuje to zmysł czucia głębokiego, odpowiadający za świadomość swojego ciała, ale też aktywuje i wzmacnia Integrację sensoryczną.

Jak to działa w praktyce?

Dziecko siedzi i próbuje sięgnąć zabawkę lub przekręcić się, wykonać jakiś nieokreślony ruch. Memola odzwierciedla ten ruch, płynnie zmieniając swoją pozycję. Ten ruch daje dziecku radość. Do jego mózgu dociera impuls z informacją o zmianie położenia. Dziecko automatycznie aktywuje mięśnie wewnętrzne i stara się utrzymać równowagę, budując tym samym świadomość swojego ciała.

pomóż dziecku w integracji sensorycznej

Należy zauważyć zalety konstrukcyjne produktu, dzięki którym dziecko samo potrafi nauczyć się wprowadzać kołysko-huśtawkę w ruch stymulując tym samym zmysł czucia głębokiego.

Maluch szybko zauważa, że to on jest odpowiedzialny za ten ruch. Jest jednocześnie bezpieczny, więc może wygłupiać się do woli. Opatentowany uchwyt Memoli sprawia też, że ruch Memoli jest płynny i przewidywalny dla dziecka, tak jakby stanowiło ono jedność z kołyską.

Co to daje?

Dziecko permanentnie ćwiczy równowagę i koordynację ruchową, poczucie własnego ciała w przestrzeni. Wzmacnia mięśnie i rozwija się motorycznie. Buduje świadomość swojego ciała i PEWNOŚĆ SIEBIE!

Dzięki temu dziecko wychowane w Memoli jest lepiej motorycznie rozwinięte niż jego rówieśnicy, a dodatkowo szybciej i łatwiej zdobywa kolejne etapy rozwoju.

Dzięki multisensorycznej kołysce Memola inwestujesz w rozwój dziecka

Dziecko lepiej rozwinięte motorycznie, bardziej świadome i pewne swoich ruchów. To z kolei rzutuje na całą jego przyszłość. We wczesnym dzieciństwie na pewno będzie dobrze jeździć rowerkiem, szybko przyswoi ruchy na nartach, ogarnie grę w piłkę i strzelanie goli. Właściwie będzie mogło być tym, kim zechce, bo nie będą go dotyczyły żadne ograniczenia!

Memola pomaga w walce z zaburzeniami integracji sensorycznej. Najważniejsze to lepsza integracja sensoryczna, lepsza koordynacja ruchowa i motoryka dziecka. Dziecko rozwinięte sensomotorycznie to dziecko, które lepiej i pewniej raczkuje, siada i chodzi, a później — czyta, pisze, lepiej się koncentruje i radzi sobie w szkole.

To dziecko pewniejsze siebie, mądrzejsze i po prostu szczęśliwsze!

Dzieci wychowane w Memoli, jak wskazują rodzice i specjaliści, są sprawniejsze motorycznie bardziej pewne siebie, łatwiej i lepiej zdobywają kamienie milowe rozwoju. Memola to inwestycja w przyszłość dziecka w jego lepszy start.

Dzieje się tak, ponieważ mają one bardzo dobrze wzmocnione wszystkie grupy mięśni (szkieletowe, nóg, mięśnie boczne), mają również rozwiniętą koordynację ruchową, są świadome własnego ciała. Dlatego właśnie inwestując w zakup Memoli inwestujesz w rozwój dziecka.

Mogę zauważyć, że moja córka dzięki Memoli jest bardzo sprawna motorycznie, świadoma swojego ciała i w porównaniu do rówieśników znacznie bardziej pewna swoich ruchów.

basen kulkowy Memola integracja sensoryczna

W czym kosz Memoli jest lepszy od kojca oraz huśtawek dla dzieci poniżej trzeciego roku życia?

W tradycyjnej huśtawce do siedzenia dziecko jest kołysane przez nas i siedzi tylko w jednej pozycji, co aktywuje niewielką liczbę mięśni. Tylko w Memoli ma szansę ćwiczyć też mięśnie boczne – próbując balansować i utrzymać równowagę, siedząc. Może być huśtane, kręcone przez nas lub samo się turlać i wygłupiać. To wszystko aktywuje mięśnie, ćwiczy równowagę i stymuluje ośrodek przedsionkowy.

zabawa z rodzeństwem w Memoli

Memola służy idei wspierania rozwoju dziecka przez całe dzieciństwo

Ostatnim jej etapem jest huśtawka MEMOLA. “Zabawka”, którą każde dziecko kocha i powinno mieć w pokoju. Część “Huśtawka” służy nie tylko fajnej zabawie. To właśnie huśtanie sprawia, że mózg dziecka dalej jest doskonalony, lepiej się rozwija, jest stymulowany ośrodek przedsionkowy, tworzą się połączenia nerwowe, następuje integracja Sensoryczna.

Dziecko ćwiczy równowagę, jednocześnie mając możliwość zrelaksowania się. Oczywiście te umiejętności są, dzięki Memoli, stopniowo rozwijane już wcześniej. Na etapie użytkowania huśtawki dziecko je doskonali.

Wyrównanie szans dzięki Memoli

Niektóre dzieci mają trudniejszy start – Memola jest dla nich szansą na prawidłowy rozwój i wyrównanie do rówieśników.

Mamy tu na myśli dzieci z tzw. grupy ryzyka zaburzeń Integracji Sensorycznej, czyli między innymi: wcześniaki, dzieci urodzone przez cesarskie cięcie, po ciężkim porodzie i niską skalą Apgar. Dla nich Memola to profilaktyka, ważny element wsparcia motoryki, zmysłu czucia głębokiego, stymulacji przedsionka.

wyrównanie szans w Memoli

Ze względu na to, że Julek jest nadwrażliwy na dotyk, kołysanie na rękach nie było dla niego komfortowe, w Memoli natomiast czuł się doskonale.

Kołyska Memola daje szanse na wczesne zastosowanie terapii metodą Integracji Sensorycznej. Cechy Memoli pomogą dziecku nie tylko wyrównać deficyty, ale również wesprzeć je na tyle, aby ewentualne korzystanie z terapii SI, fizjoterapii było bardziej owocne.

Memola wesprze dziecko, aby mogło wyrównać do rówieśników i miało dobry start. Każdy czas jest bezcenny, aby wspomóc malucha w tej drodze. Z Memolą dziecko ma szansę na to już od pierwszych dni życia.

W wieku 6 miesięcy rozpoczął rehabilitację – był dzieckiem leżącym, nie chwytał rączkami, nie obracał się. Dziś ma rok – siedzi, „pełzakuje” i bawi się zabawkami. Jest fajnym radosnym, kontaktowym dzieckiem. (…) dużo zawdzięczamy tej kołysce (…)

Specjaliści doceniają Memolę!

Tak, jak zostało to wspomniane na początku, nasza kołyska została przetestowana i zarekomendowana przez wielu specjalistów. Fizjoterapeuci, lekarze i osoby na co dzień zajmujące się rozwojem maluchów docenia Memolę i jej właściwości.

Memola korzystnie wpływa na stymulację układu przedsionkowego oraz na rozwój różnorodnych funkcji układzie nerwowym dziecka. W szczególny sposób korzystnie działa na integrację sensoryki czyli na scalanie i przetwarzanie odbieranych z otoczenia różnorodnych wrażeń. Pomaga w ich porządkowaniu i lepszym ich rozumieniu.

Zobacz również:
> Opinie specjalistów
> Opinie rodziców

Podsumowanie walorów Memoli

  • Memola wzmacnia mięśnie posturalne, boczne, aktywuje wszystkie mięśnie
  • Wspiera rozwój motoryczny i sensoryczny dziecka
  • Pomaga dziecku wykorzystać jego potencjał
  • Jest polecana przez specjalistów i rodziców
  • Dzieci wychowane w Memoli są sprawniejsze motorycznie, świadome swoich ruchów i pewniejsze siebie
  • Stymuluje ośrodek przedsionkowy
  • Wspiera Integrację sensoryczną
  • Szczególnie polecana dla wcześniaków i dzieci z tzw. grupy ryzyka zaburzeń sensorycznych
  • Wyrównuje napięcie mięśniowe
  • Stymuluje zmysł czucia głębokiego
  • Umożliwia bezpieczne leżenie na brzuszku