MEMOLA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM OD 0-12 LAT

Memola to nie tylko kołyska – to wielofunkcyjny, praktyczny produkt, który będzie służył Twojemu dziecku przez wiele lat. Memola rośnie wraz z dzieckiem i wspiera jego rozwój, dopasowując się do potrzeb malucha.

Z większości produktów, które są dostępne na rynku, nasze pociechy bardzo szybko wyrastają. Zwykłe kołyski służą maleństwu do około 4. miesiąca życia. Po tym czasie ich użytkowanie jest mało bezpieczne.

“Kołyska „Memola” zapewnia komfortowe warunki, które wspomagają zdrowy i naturalny rozwój dziecka od narodzin … – Szpital Położniczo-Ginekologiczny MEDIKOR

Memola jest bardzo funkcjonalna i bezpieczna, łatwo i intuicyjnie dostosowuje się do wieku i potrzeb dziecka, przekształcając się z kołyski w kosz sensoryczny (rodzaj bujanego kojca), a następnie w huśtawkę. W ten prosty sposób dziecko może z niej korzystać przez całe dzieciństwo (aż do około 12 roku życia).

 

Memola - jeden produkt, wiele zastosowań dla Ciebie i Twojego dziecka 3 produkty w 1 a nawet więcej!

Memola jest produktem, który nie tylko służy przez lata, ale też ma wiele możliwości zastosowania.

Ekonomiczność i ekologiczność Memoli wynika z jej praktyczności i wielofunkcyjności. Jedna kołyska Memola zastępuje wiele innych produktów dziecięcych, które potencjalnie kupiłbyś dla swojego malucha.

Dzięki temu zakupowi oszczędzasz czas na poszukiwania, pieniądze na coraz to nowe akcesoria oraz miejsce, w którym trzeba je wszystkie przechowywać. O frustracji, że znów trzeba kupić coś nowego nawet nie wspominamy.

 

“Mamy dość malutka sypialnie i 2,5 letnia córeczkę (…). Szukałam czegoś co zmieści się obok nas, ale będzie miało dłuższe życie niż 6 miesięcy. Memola zastapu nam kojec do zabaw a potem, na 100% będzie służyła jako huśtawka.” – Aleksandra – mama dwójki maluchów

Memola doskonale zastępuje takie produkty jak:

Kołyskę, kosz Mojżesza, leżaczek-bujaczek, matę edukacyjną, poduszkę klin, wszystkie popularne miejsca do “odkładania dziecka na chwilę”, dostawkę do łóżeczka, łóżeczko na pierwsze miesiące, kojec, basen sensoryczny, łóżeczko turystyczne, huśtawkę poniżej trzeciego roku życia, huśtawkę.

Zobacz również:

>  Czy i jak oszczędzam dzięki wiszącej kołysce Memola?
>  Memola zamiast łóżeczka

Najpierw Kołyska - Memola - miejsce do zabawy, snu i odpoczynku

Pierwsza faza Memoli

W pierwszym okresie życia dziecka kołyska służy mu jako miejsce do spania. Najczęściej w tym czasie rodzice kładą też maleństwo w kołysce Memola w ciągu dnia.

Tym samym zastępuje ona wszelkiego rodzaju kołyski i łóżeczka. Dzięki możliwości podwieszenia Memoli do sufitu, można ją powiesić tuż przy łóżku rodziców. Świetnie sprawdza się jako dostawka do łóżka.

Memolę możemy powiesić też w salonie. Jej przezroczyste ścianki gwarantują, że będziemy mieć malucha cały czas na oku. Dzięki temu kołyska świetnie zastępuje wszelkie produkty, służące odłożeniu dziecka na chwilę (np. leżaczek-bujaczek czy kosz Mojżesza), by bezpiecznie wyjść np. do łazienki.  

Warto przy tym zaznaczyć, że długie przebywanie w leżaczku-bujaczku bardzo źle wpływa na rozwój mięśni brzucha i mięśni posturalnych u dziecka. Memola jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

 

Memola może być też doskonałym wsparciem przy chorobie, katarze, kolkach czy refluksie. Ustawiając kołyskę w odpowiedniej pozycji, możemy ulżyć dziecku i pomóc lepiej oddychać. To rozwiązanie świetnie zastępuje popularną poduszkę-klin

 

Kołyska:

Wysokość burty 37 cm. Od urodzenia do około 6. czasem nawet 8. miesiąca życia dziecka. Dopóki dziecko nie próbuje siedzieć. Na tym etapie dziecko może spać w dzień i w nocy w Memoli.

Maksymalne obciążenie kosza w tej fazie to 30 kg.

 

Dziecko rośnie, a Memola wraz z nim! Przekształć Memole i uzyskaj kosz sensoryczny

Druga faza Memoli to rodzaj bujanego kojca, miejsce do zabawy i relaksu

Kiedy dziecko zaczyna się podnosić, siadać i przekręcać, to najwyższy czas na podniesienie burty. Wszystkie inne kołyski byłyby w tym momencie odstawione w kąt, ponieważ są zbyt niebezpieczne dla dziecka. Dzięki Memoli możesz bezpiecznie kołysać dziecko dalej.

“W drugim etapie jako kosz sensoryczny będzie pomocny dla dzieci, które zaczynają siadać, stawać ucząc ich świadomości własnego ciała. Dzięki podnoszonym wyżej bokom dziecko jest bezpieczne (…), może przyjmować dowolne i wygodne pozycje.” – Szpital Położniczo-Ginekologiczny MEDIKOR

 

Podnosząc burtę, tworzysz fantastyczne miejsce do zabawy, które jednocześnie wspiera rozwój dziecka i wzmacnia motorykę. Memola świetnie zastępuje też wszelkiego rodzaju kojce, a przy tym jest dla dziecka bardziej atrakcyjna. Bujany kosz, to zdecydowanie lepszy wybór niż stacjonarny kojec, z którego dziecko bardzo szybko chce uciec, ponieważ się w nim po prostu nudzi.

Zwykły kojec jest dla dziecka statyczną mało atrakcyjna klatką. Bujany kosz Memola natomiast jest jakby huśtawką i fajnym miejscem zabaw.

Dzięki ruchowi, który oferuje bujany kosz, Memola jest atrakcyjna dla dziecka. Może się ono w niej wygłupiać, huśtać, a kiedy jest zmęczone, wyciszyć i zapaść w drzemkę. Po wrzuceniu do środka kolorowych kulek, zyskujemy natomiast basen sensoryczny, który dodatkowo stymuluje wrażenia dotykowe dziecka i daje mu masę radości.

Przy tym dzięki Memoli nie musimy specjalnie kupować basenu kulkowego przez co oszczędzamy pieniądze.

 

Wejście do kosza Memoli – stworzone dla bezpieczeństwa i lepszej sprawności motorycznej dziecka.

Przychodzi taki moment w życiu dziecka, w którym nie chce ono już siedzieć w bujanym kojcu. Chce wyjść, a zaraz potem znowu wejść z powrotem. Chodzące już dziecko próbuje często nawet wspiąć się na burtę.Dlatego dla jego bezpieczeństwa, ale też dla lepszego rozwoju motorycznego dziecka stworzyliśmy bardzo funkcjonalne wejście do kosza Memoli.

Obniż kosz tak, żeby wisiał tuż nad ziemią. Otwórz wejście do Memoli i pozwól dziecku wchodzić i wychodzić z niej samemu. Memola stanie się szybko bazą dla Twojego malucha. Miejscem ucieczki i zabaw. Maluch będzie do niej sam wpełzał, a przy okazji próbując balansować, będzie uczył się utrzymywania równowagi.

Szybko zauważysz, że dzieki temu jego rozwój motoryczny, pewność i zgrabność ruchów bardzo mocno będą się rozwijać.

 

Kosz sensoryczny:

Wysokość burty 60 cm. Od około 6 do 8 miesiąca życia (od momentu kiedy dziecko zaczyna chodzić).
Dziecko może w koszu spędzać czas w dzień. Kosz może służyć też do usypiania dziecka i dziennych drzemek.
Maksymalne obciążenie 30 kg.

 

A teraz Huśtawka! Używana do około 12. roku życia dziecka, a nawet i dłużej

Trzecia faza Memoli: Przekształć Memole w huśtawkę i daj dziecku świetne miejsce zabaw i rozwoju!

Przekształć Memole w huśtawkę i ciesz się jej walorami dłużej – tak długo, jak Twoje dziecko będzie miało na to ochotę. W tej wersji nawet do 12 roku życia!

W fazie huśtawki Memola jest wspaniałym miejsce aktywującym wszystkie mięśnie i pozwala doskonalić umiejętności równoważne, a przede wszystkim to miejsce świetnej zabawy i relaksu.

 

Dzięki czemu twoje dziecko również w wieku szkolnym nadal ma szanse na prawidłowy rozwój motoryczny i wsparcie integracji sensorycznej.

Memola to produkt ekonomiczny i ekologiczny zarazem!

“Rozwiazanie na długie lata. Nie chcieliśmy co chwilę kupować nowej, większej huśtawki bądź bujaka.” – Aneta, mama

 

Memola jest produktem przeznaczonym do wieloletniego użytku (znacznie dłuższego niż inne produkty). Inwestujesz więc w produkt, który może służyć przez lata. Gwarantuje to również jakość użytych do produkcji kołyski materiałów. Dzięki temu zakup Memoli opłaca się nie tylko pod kątem ekonomicznym (wydajemy przez lata mniej pieniędzy), ale również ekologicznym (produkty nie są wyrzucane po roku, czy dwóch, ale używane przez wiele lat).

Naszym zamysłem przy projektowaniu Memoli był powrót do idei używania doskonałej jakości produktów, które stoją w opozycji do kultury szybkiej konsumpcji. Nie zależy nam na tym, byście co 2-3 lata wymieniali kołyskę na nowy produkt, lecz mogli cieszyć się jednym dużo dłużej.

Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku produktów dla dzieci. Jak wiadomo wyrastają one ze wszystkiego tak szybko, że ledwo nadążamy z kupowaniem nowych rzeczy. Gdy natomiast w rodzinie pojawi się kolejny maluch – cykl życia Memoli zaczyna się od początku.

Czy Memola może zastąpić łóżeczko turystyczne?

Tak, jest to możliwe. Jeśli jedziemy do dziadków lub przyjaciół na kilka godzin, możemy wziąć ze sobą drążek rozporowy i powiesić Memolę w drzwiach. Praktyczny pokrowiec zapewnia łatwość pakowania i transportu.

Zobacz również:

>  Kołyska Memola jako łóżeczko turystyczne 

Jesteśmy rodzicami bliźniąt, czy Memola sprawdzi się też w naszym przypadku?

Oczywiście! We dwójkę zawsze raźniej, a w kołysce jest wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić rodzeństwo. To doskonałe miejsce zarówno do zabawy, jak i odpoczynku.

“ja polecam ją jak najbardziej dla bliźniąt! Dziewczyny uwielbiają być ze sobą cały czas, a Memola ze względu na swoją wielkość i pojemność – umożliwia im to 🙂 Dodatkowo uwielbiają jak Memola kołysze, tak jak w brzuszku u mamusi.” – Malwina, mama bliźniąt

Zobacz również:

>  Czy wiszaca kołyska Memola nadaje sie dla bliżniaków? 
>  Bliżniaki i wcześniaki w Memoli 

Praktyczny uchwyt

Opatentowany uchwyt Memoli ma duże znaczenie terapeutyczne, ale też jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Memola nie zakręca się samoistnie wokół własnej osi, jak większość wiszących produktów/kołysek.

Jest to znacznie wygodniejsze dla rodzica, ponieważ nie musi ciągle wstawać i jej odkręcać. Dodatkowo kołyska posiada też wygodną regulację do sufitu

Zobacz również:

>  Opatentowany uchwyt — co jest w nim takiego wyjątkowego? 
Po co 2 haki? 
Dlaczego Memolę najlepiej zawieszać do sufitu? 
Regulacja wysokości 
Doskonałe wzornictwo 
Więcej miejsca dzięki Memoli 
Dlaczego Memola jest okrągła? 
Dlaczego Memola jest tylko w jednym kolorze? 

PODSUMOWANIE WALORÓW MEMOLI