Możliwości zawieszenia Memoli w domu: Praktyczne rozwiązania

Kołyska Memola to wyjątkowy produkt, który rozwija się razem z dzieckiem, zapewniając trzy funkcje: kołyskę, kosz sensoryczny i huśtawkę. Kluczowe jest zrozumienie, jak efektywnie i bezpiecznie zawiesić Memolę, aby wykorzystać jej pełen potencjał.

W tym poradniku przedstawiamy różne możliwości zawieszenia Memoli, które można zastosować w zależności od konkretnych warunków i preferencji. Jednym z rozwiązań jest mocowanie do sufitu, które zapewnia stabilność i jest idealne dla większości pomieszczeń. Inną opcją jest zawieszenie Memoli na ścianie, co jest świetnym rozwiązaniem dla mniejszych przestrzeni.

Dodatkowo przedstawiamy metody takie jak mocowanie w drzwiach czy między ścianami, a także korzystanie ze stelaży i stojaków przeznaczonych do krzeseł wiszących, które są alternatywą dla standardowych metod montażu. Te różnorodne możliwości zawieszenia Memoli pozwalają na maksymalne wykorzystanie jej funkcjonalności w każdym domu.

1. Zawieszenie do sufitu 

Najlepszym rozwiązaniem jest zawieszenie Memoli na dwóch hakach przy suficie. Taka konfiguracja umożliwia pełne wykorzystanie wszystkich funkcji Memoli 3in1, szczególnie terapeutycznych właściwości kołyski. Zalety zawieszenia na suficie obejmują:

  • Elastyczność ruchu: Zapewnia to największą swobodę ruchu w każdym kierunku, co jest kluczowe dla komfortu i rozwoju dziecka.
  • Stabilność i bezpieczeństwo: Produkty nie skręcają się, a jego ruch jest płynny, przewidywalny i stabilny dla dziecka.
  • Zajmuje niewiele miejsca: Tak zawieszona kołyska nie zajmuje dużo przestrzeni w pomieszczeniu, jest to idealne rozwiązanie do małych mieszkań.

 

Wygodne i sprawdzone wskazówki różnych miejsc zawieszenia to: sypialnia rodziców, salon i ewentualnie u dziadków, gdzie Memola może służyć jako przenośne łóżeczko turystyczne.

2. Mocowanie do ściany

Mocowanie kołyski do ściany za pomocą statywu umożliwia zawieszenie Memoli w miejscach, gdzie sufit nie jest odpowiedni lub dostęp do niego jest ograniczony. Główne zalety to wygodne i bezpieczne zawieszenie, umożliwiające korzystanie z trzech części Memoli w różnych etapach rozwoju dziecka. Jednak umiejscowienie bliżej ściany może nieco ograniczać ruchy w fazie huśtawki.

Miejsca, gdzie można kupić statyw montowany do ściany:

1. Stelaż ścienny dwa punkty zawieszenia haków. Uwaga: Haki w statywie powinny być wypozycjonowane równolegle do niego, zgodnie z instrukcją dołączoną do Memoli. To pozwala uniknąć ścierania się i skrzepiania kółek.
2. Stelaż ścienny jeden punkt zawieszenia haków. Wybierz wariant 100 cm od ściany.
3. Stelaż ścienny jeden punkt zawieszenia haków 

3. Wolno stojący stelaż

 Stelaże wolnostojące są praktycznym rozwiązaniem, które umożliwiają umieszczenie kołyski Memola w dowolnym miejscu. Stelaże mają swoje ograniczenia. Im szersza podstawa tym są stabilniejsze i mają i szeroki zakres ruchu, co jest szczególnie przydatne w fazie kosza sensorycznego i huśtawki.

Uwaga: Stojak jest elementem wolnostojącym. Jeśli są w domu inne dzieci, należy je poinstruować, że nie wolno, ciągnąc za kosz Memoli, ani jej nadmiernie rozbujać, żeby nie przeważyć i nie wywrócić stojaka. Również dzieci starsze w fazie kosza sensorycznego i huśtawki nie mogą huśtać się zbyt mocno, aby nie przeważyć stojaka. Dlatego szczególnie z etapu kosza sensorycznego oraz huśtawki należy korzystać pod nadzorem osoby dorosłej.

Stelaże kompaktowe, zajmujące mało miejsca. Można je łatwo przestawiać. Tylna rurka stelaża powinna być prosta, wtedy kosz kołyski nie zahaczy o pałąk stelaża. Stelaże te dobrze sprawdzają się w fazie kołyski. Natomiast w fazie kosza sensorycznego i huśtawki można korzystać tylko pod nadzorem osoby dorosłej, kołysząc delikatnie z niewielką amplitudą.

Stelaże do krzeseł wiszących:

1. Stelaż na fotel podwójny
2. Stojak stelaż na hamak ogrodowy
3. Stelaż metalowy DOMAREX

Stelaże zapewniające dużą swobodę ruchu kołyski, przypominające zawieszenie do sufitu. Pozwalają na szerokie zawieszenie, co pozwala na swobodny ruch i wykorzystanie właściwości z opatentowanego zaczepu Memoli. Nie należy rozbujać podstawy Memoli, aby uniknąć przewrócenia stelaża. Należy utrzymywać kąt huśtania poniżej podstawy stojaka.

Statywy z szerokim zawieszeniem:

1. Drążki wielofunkcyjne Endorfit
2. G TALECO GEAR
3. AXI Huśtawka z metalu

Stelaż z szerokim zakresem ruchu. Posiada obszerną podstawę z czterema punktami podparcia, co zapewnia znaczną stabilność podczas korzystania z kosza sensorycznego i huśtawki. Mimo dużego zakresu ruchu nie grozi mu przewrócenie. Jego jedynym minusem jest duża wielkość.

Statywy do dużych pomieszczeń i ogrodu:

1. Blumfeldt Ischia
2. Tripod Stojak do namiotów Cacoon

4. Drążek mocowany w drzwiach

  • Drążek do podciągania mocowany w drzwiach: Idealne rozwiązanie na podróże, gdy chcemy zabrać Memolę ze sobą do znajomych lub dziadków.
    Memola sprawdza się jako przenośne łóżeczko turystyczne.
    Polecamy  drążek do podciągania z szeroką stopą — dzięki antypoślizgowej podstawie jest bezpieczniejszy, pasuje do różnych szerokości drzwi (80-90 cm).

 

  • Mocowanie między ścianami za pomocą długiego drążka rozporowego: Praktyczne w przypadku wnęk lub pomieszczeń, gdzie można zamocować drążek pomiędzy ścianami.

5. Inne przydatne rozwiązania

Różne praktyczne rozwiązania ułatwiają korzystanie z kołyski Memola.

Regulacja wysokości: Jeśli sufit jest wyżej lub chcemy często przenosić kołyskę, warto użyć przedłużek lin. Po zamocowaniu ich do haków, za pomocą karabińczyków możemy łatwo zawiesić kołyskę.
Przednóżka do lin
Przednóżka do lin z regulacją

Pasy do mocowania: Nie trzeba wwiercać haków w belki — można przeprowadzić pasy przez nie i zamocować do nich kołyskę. Tak samo przez drążek do podciągania.
Pasy mocowanie do belki

Wygodne i ciche huśtanie. Jest dużo rozwiązań zamocowań sufitowych. Bardzo wygodne są mocowania pozwalające na obrót. Zmniejsza to tarcie mocowania kolski o hak lub karabińczyk. Dzięki temu ruch jest płynny, nie występują skrzypienia, tarcia, zużycie kółek. Jest to bezpieczne rozwiązanie dajce dużo wygody.
Mocowanie 360°
Hak 360°
Mocowanie 180°