WIELKOŚĆ, WAGA, WIEK DZIECKA I GABARYTY MEMOLI

 

Wisząca kołysko-huśtawka Memola jest produktem, który przekształca się w kolejne produkty. Każda z faz produktu jest przeznaczona do innego etapu rozwoju dziecka.

wielkość i waga dziecka do kołyski Memola
Etapy Memola w różnym wieku dziecka

Pierwsza Faza – Kołyska

Przez pierwsze miesiące życia dziecka, Memola jest kołyską, w której utulimy maluszka do snu. Tam może przespać całą noc. Na co dzień niemowlę może w Memoli bezpiecznie leżeć na brzuszku i uczyć się podnoszenia główki. Wyjściowa faza Memoli docelowo ma służyć maleństwu do mniej więcej pierwszych sześciu miesięcy. W momencie, gdy dziecko zaczyna się przekręcać i próbuje siadać, należy przekształcić Memolę na wyższy poziom.

Wiek: Od 0 do około 4 – 8 miesiąca – dopóki dziecko nie zaczyna siadać
Maksymalne obciążenie. 30 kg
Wysokość burty: 37 cm
Wewnętrzna średnica  75 cm

 

Druga Faza – Kosz sensoryczny (rodzaj bujanego kojca)

W fazie kosza sensorycznego, dziecko w Memoli może siedzieć, bawić się i leżeć. Nie ma także przeciwwskazań, aby tu usnęło albo zdrzemnęło się, ale nie powinno spać w Memoli przez całą noc. Część ta przeznaczona jest przede wszystkim do zabawy, która przekłada się na rozwój. Ciekawą możliwością jest stworzenie w koszu basenu sensorycznego. Dziecko może w koszu spędzać czas w dzień. Kosz może służyć też do usypiania dziecka i dziennych drzemek.

Dziecko może używać kosza sensorycznego aż do momentu, kiedy nie zacznie próbować samodzielnie się wspinać i podciągnąć. Wtedy należy obniżyć kosz i otworzyć wejście lub odpiąć i zdemontować kosz. Tutaj należy przede wszystkim bacznie obserwować dziecko i wyczuć odpowiedni moment i używać produktu zgodnie z mozliwościami dziecka.

Kosz zamknięty – wiek od około 8 miesiąca do około 12 miesiąca – dopóki dziecko nie chodzi. Dopóki nie jest na tyle motorycznie sprawne, żeby wspiąć się po burcie do góry. Wiek określa rodzic na podstawie obserwacji umiejętności motorycznych dziecka.

Kosz z otwartym wejściem  – wiek od około 12 miesiąca – Jak dziecko zaczyna już chodzić i mogłoby próbować wyjść górą z kosza. Należy obniżyć kosz tak, by oparł się o ziemię i nie przesuwał. Otworzyć wejście do kosza i nauczyć dziecko wchodzić i wychodzić z kosza. Dziecko używa Memoli wtedy jako takiej bazy.

Podniesienie Kosza z otwartym wejściem – dla dziecka od ok 14 miesiąca.

Kiedy dziecko jest już coraz starsze i bardziej motorycznie sprawne, możemy stopniowo podnosić cały kosz Memoli z otwartym wejsciem  tak, żeby wisiał max 5 cm, potem np. 10 cm nad ziemią, tworząc dla dziecka taką bezpieczną przystań i huśtawkę, do której może sam wpełznąć a zarazem balansować.

Uwaga ważne, żeby nie wieszać za wysoko od ziemi dla dziecka poniżej 3 roku życia (nie więcej niż 20 cm nad ziemią).

Wysokość burty 63 cm.
Maksymalne obciążenie 30 kg.
Wielkość – wewnętrzna średnica  75 cm

 

Trzecia Faza – Huśtawka

Płaska platforma.
Ostatnią fazą Memoli jest huśtawka, z której dziecko może korzystać przez całe dzieciństwo. Na tym etapie Memola służy przede wszystkim do zabawy, która przy okazji wzmacnia koordynację ruchową oraz stymuluje przedsionek. Miękka i przyjemna struktura Memoli może okazać się zachętą do znalezienia w tej wyjątkowej huśtawce miejsca odpoczynku i swojego rodzaju azylu.

Wiek: od 3 lat do około 12 roku życia.
Maksymalne obciążenie 60 kg
Wielkość siedziska – wew. 75 cm średnicy. Razem z pluszowym wałkiem  80 cm średnicy.

Poszczególne etapy kołyski Memola

Wszystkie granice wiekowe w poszczególnych fazach rozłożenia Memoli są podane w przybliżeniu. Należy zawsze podejść do dziecka indywidulanie i obserwować jego motoryczne możliwości.

 

Regulacja do sufitu

Regulacja do sufitów o wysokości od 200 cm do +/- 300 cm.

Zawieszenie: Zawieszenie do sufitu patrz: Jak zawiesić do sufitu? >>