OPATENTOWANY UCHWYT — CO JEST W NIM TAKIEGO WYJĄTKOWEGO?

Opatentowany uchwyt Memoli ma duże znaczenie terapeutyczne, ale też jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Memola nie zakręca się samoistnie wokół własnej osi, jak większość wiszących produktów/kołysek. Jest to znacznie wygodniejsze dla rodzica, ponieważ nie musi ciągle wstawać i jej odkręcać.

Opatentowany uchwyt wraz z zastrzeżoną  konstrukcją sprawia, że ruch kołyski  Memola jest dokładnie taki, jak ruchy płodowe dziecka w brzuchu mamy. Dzięki temu maleństwo czuje się bezpiecznie, szybciej się uspokaja i zasypia. Ruch kołyski jest dla niego stabilny i równomierny.

“Okrągły kształt kołyski i specjalny zaczep powoduje, że kołyska nie skręca się samoistnie w trakcie kołysania. Raz wprawiona w ruch kołysze się przez długi okres czasu. Zapewnia dziecku kojący i delikatny ruch, symulujący ruchy z okresu ciąży „jak w „brzuchu mamy”. Spokojny i harmonijny ruch zapewnia dziecku spokój i równowagę.” – Szpital Położniczo-Ginekologiczny Medikor

 

Najważniejsze jednak, że uchwyt Memoli i jej okrągła konstrukcja dokładnie odzwierciedlają ruchy dziecka. Praktycznie nie potrzeba żadnej siły, a Memola porusza się wraz z dzieckiem. Tworzy z nim jedność. Dziecko, nawet noworodek, poruszając się bezwiednie nawet najmniejszym ruchem wprawia w delikatny ruch kołyskę.

 

Co to daje dziecku?


Dla noworodka:

– Jest odzwierciedlenie życia płodowego – dziecko kopie porusza się jak w brzuchu, a Memola zachowuje się tak jak wcześniej wody płodowe w brzuchu mamy – bardzo delikatny ruch
– Jest to dla dziecka uspokajające i stymuluje układ przedsionkowy.
– Nauka świadomości własnego ciała, stymulacja zmysłu czucia głębokiego – dziecko szybko uczy się, że to ono samo wywołuje ten ruch – jest za niego odpowiedzialne. Eksperymentując, próbuje dalej.

W ten sposób trenuje motorykę i uczy się świadomość swojego ciała.

Dla niemowlaka i starszego dziecka:

– Perfekcyjną możliwość ćwiczenia koordynacji
– Możliwość trenowania równowagi
– Doskonalenie pewności i płynności ruchów
– Regulację napięcia mięśniowego

Dziecko dzięki temu jest bardziej sprawne motorycznie, ma odpowiednio wzmocnioną muskulaturę. Z łatwością uczy się siadać, raczkować, chodzić, utrzymywać przy tym prawidłową postawę ciała. Jest bardziej pewne swojego ciała, swoich ruchów i siebie.