JAK MOGĘ UATRAKCYJNIĆ DZIECKU ZABAWĘ W KOŁYSKO-HUŚTAWKA MEMOLA?

jak urozmaicić dziecku czas spędzany w Memoli

Wisząca kołyska Memola sama w sobie jest bardzo stymulującym i atrakcyjnym miejscem dla dziecka, ale dzieci oczywiście się wszędzie znudzą i czasem mają też różne potrzeby, które możemy w w Memoli łatwo spełnić.

kopanie nóżkami w ścianki Memoli

Kopanie w ścianki Memoli

Z tego względu, że nasze maleństwo zanim przyszło na świat, rozwijało się w ciasnym brzuszku, uwielbia czuć swojego rodzaju granice. Mając to na względzie i na bazie własnych doświadczeń, zachęcamy do położenia dziecka w ten sposób, aby miało możliwość dotykania bosymi stópkami ścianek Memoli. Daje to dziecku poczucie bezpieczeństwa, a także jest dla niego  fantastyczną i niezwykle odprężającą zabawą, która ponadto stymuluje zmysł dotyku. W ten sposób maluch ćwiczy mięśnie nóg oraz motorykę, a to przekłada się na późniejszą naukę raczkowania a potem chodzenia.

Otulanie / spowijanie

Niektóre dzieci lubią otulacze i zawijanie w kokony. Jest to jak najbardziej wskazane, o ile robimy to dobrze (na przykład według zaleceń położonej) i do wykorzystania w kołysce. Maluchy otulone w kokon i jednocześnie błogo kołyszące się w Memoli czują się jak w łonie mamy. Dzięki temu są zrelaksowane i spokojne.

spowijanie i otulanie dziecka w Memoli skoki rozwojowe
Memola jako mata edukacyjna

Mata edukacyjna

Warto wzmacniać wrażenia sensoryczne przy jednoczesnym kołysaniu w Memoli. W tym celu wystarczy włożyć na dno kołyski matę edukacyjną, na której maluch może bawić się w pozycji na brzuszku i na pleckach, najlepiej z gołymi nóżkami i rączkami. Można po prostu położyć zwykły ręcznik z bardzo chropowatą strukturą i w kolorowe wzory.

Basen kulkowy – basens sensoryczny

Kosz sensoryczny Memoli to rodzaj wiszącego kojca – może stanowić wspaniałe miejsce do zabawy. Wypełniony piłeczkami i zabawkami staje się wzmacniającym koordynację ruchową basenem sensorycznym. Wypełnij kosz piłkami i włóż dziecko do środka.

kołyska Memola jako basen kulkowy
zabawki do podwieszania w Memoli - wieszak na zabawki

Zabawki do podwieszenia

W Memoli znajduje się specjalny wieszak, na którym można zawiesić zabawki odpowiednie do wieku dziecka. W pierwszych miesiącach najlepiej postawić na kontrastujące czarno – białe, a następnie czerwone i kolorowe zabawki. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że maluch ma szansę na stymulację wzroku przy jednoczesnym kołysaniu, ponieważ zabawki poruszają się wraz z dzieckiem.

Wiszą dokładnie na środku, w odległości możliwej do obserwacji przez maluszka.

zabawa w kołysce Memola różne sposoby na zabawę w Memoli