DLACZEGO MEMOLA JEST TYLKO W JEDNYM KOLORZE?

Dlaczego Memola jest jednokolorowa - kolor Memoli

Kolor multisensorycznej kołyski Memola wybraliśmy nie przypadkowo.


Monochromatyczne kolory zostały zaprojektowane z myślą o rozwoju dziecka. Zaraz po urodzeniu i w pierwszych miesiącach życia maluch widzi nieostro i co istotne – nie dostrzega kolorów.

Pierwszą barwą jaką dziecko zauważa jest czerwień. Utrzymana w jasnej i jednolitej kolorystyce Memola stwarza zatem doskonałe warunki do stymulacji wzroku. Gdy zawiesimy w kołysce przedmiot w mocniejszym kolorze, maluszek może skupiać wzrok na danej rzeczy.

Spokojny i harmonijny design Memoli nie rozprasza maleństwa i pomaga mu skoncentrować się tylko na wybranym obiekcie, na przykład zabawce, albo twarzy rodzica. Memola staje się więc bezpiecznym tłem wspomagającym jego rozwój.

Delikatny i przyjemny szary kolor jest najbardziej neutralny dla wzroku dziecka. Jest to też kolor, który najbardziej wpasowuje się w otoczenie i w ten sposób pasuje do każdego pomieszczenia. Zarówno rustykalnego jak i nowoczesnego. Dzięki czemu nie tylko masz bardzo dobrej jakości design, ale też Memola zawsze będzie pasować do twojego mieszkania nawet jak zmienisz wystój.