CZY MOŻNA ZAMONTOWAĆ SPRĘŻYNĘ DO WISZĄCEJ KOŁYKI MEMOLA?

 

Tak, wisząca kołyska Memola ma możliwość montażu sprężyny i dzięki temu  dodatkowej stymulacji w płaszczyźnie góra-dół .

Niektóre dzieci potrzebują dodatkowo takiej stymulacji. Dzięki niej lepiej się wyciszają. Sprężynę można używać dla dzieci od 0 do 4 mc.

Żeby uatrakcyjnić dziecku czas spędzany w Memoli istnieje możliwość zamontowania do kołyski sprężyny. Dajemy wtedy dziecku dodatkowy wahadłowy ruch: góra-dół. Niektóre dzieci po prostu to lubią i wymagają mocniejszej stymulacji. Jednakże tę metodę należy stosować tylko jako uzupełnienie i jedynie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Może to się sprawdzić w przypadku dzieci z grupy tak zwanej ,,high needs”.

Przy sprężynie dziecko w pełni nie wykorzysta możliwości leżenia na brzuszku i nauki koordynacji ruchowej. Z tego względu warto po prostu zamontować dwa haki, tak jak jest to zalecane i od czasu do czasu zakładać Memolę na jeden hak z użyciem sprężyny.

Jeśli używamy sprężyny, to warto co jakiś czas zmieniać dziecku stymulację i raz wieszać Memolę ze sprężyną a raz bez. W ten sposób dziecko ma całe spektrum ruchu i możliwość wzmocnienia wszystkich mięśni.

Jak zamontować:
Na jednym z dwóch haków wieszamy sprężynę.
Do sprężyny za pomocą karabińczyka montujemy dwa kółka do zawieszenia kołyski